BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

“Berisha po mban peng opozitën”, Erl Murati nuk përmbahet ndaj ish-kryeministrit: Koha e tij ka perënduar, me të zgjedhjet e 2025 janë humbje e garantuar

“Berisha po mban peng opozitën”, Erl Murati nuk përmbahet

Edhe pse zgjedhjet parlamentare janë vitin tjetër vendi tashmë duket se ka hyrë në atmosferën paraelektorale. Në këtë këndvështrim e sheh dhe protestën e djeshme që Rithemelimi organizoi para kryeministrisë. 


Një protestë ‘atipike’ e cila vulosi bashkimin mes grupit të Berishës e Bardhit por të bën përshtypje “mungesa e Metës dhe Kryemadhit që kanë qenë aleatët kryesorë. Në sy ra dhe mungesa e Shehit dhe Idrizit”  analizon gazetari Erl Murati.

 “Edhe gjuha e Berishës ishte më e lëmuar dhe më e latuar sesa në protestat e mëparshme dhe deklarata që ngjanin si premtime elektorale. Kemi hyrë në një atmosferë paraeklektorale dhe mëndja e sytë e Berishës e të tjerëve janë drejt zgjedhjeve të ardhshme. Edhe pse flitet për bashkim, në të vërtetë nuk ka një bashkim dhe kriza mbetet fakt dhe divorci mes Berishës e Bashës është përfundimtar’ thotë Murati.

Edhe pse zgjedhjet parlamentare janë vitin tjetër vendi tashmë duket se ka hyrë në atmosferën paraelektorale. Në këtë këndvështrim e sheh dhe protestën e djeshme që Rithemelimi organizoi para kryeministrisë. 


Një protestë ‘atipike’ e cila vulosi bashkimin mes grupit të Berishës e Bardhit por të bën përshtypje “mungesa e Metës dhe Kryemadhit që kanë qenë aleatët kryesorë. Në sy ra dhe mungesa e Shehit dhe Idrizit”  analizon gazetari Erl Murati.

 “Edhe gjuha e Berishës ishte më e lëmuar dhe më e latuar sesa në protestat e mëparshme dhe deklarata që ngjanin si premtime elektorale. Kemi hyrë në një atmosferë paraeklektorale dhe mëndja e sytë e Berishës e të tjerëve janë drejt zgjedhjeve të ardhshme. Edhe pse flitet për bashkim, në të vërtetë nuk ka një bashkim dhe kriza mbetet fakt dhe divorci mes Berishës e Bashës është përfundimtar’ thotë Murati.

 

Më të lexuarat