BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Bomba e Milaim Zekës: Ky grup i ka marrë miliona euro, kush janë dy biznesmenët dhe politikanët e Kosovës të përfshirë në skandalin e “McGonigal”

Bomba e Milaim Zekës: Ky grup i ka marrë miliona euro, kush janë

Gazetari Milaim Zeka, i ftuar në një intervistë televizive, ka zbuluar edhe emrat e dy politikanëve të Kosovës, që ka takuar ish-zyrtari i FBI-së, i arrestuar, Charles McGonigal së bashku me Agron Nezaj.

Zenka është shprehur se këta persona kanë mashtruar ish-drejtues të UÇK-së dhe politikanë të ndryshëm, duke iu marrë miliona euro.

“Boshti i krejt këtij skandali që do të vazhdojë për të dalë në sipërfaqe dhe që ka qenë për disa vite, është loja me disa nga komandantët më të famshëm të UÇK-së, njerëz të hirearkisë më të lartë të Kosovës, biznesmenë të famshëm në Kosovë dhe Shqipëri, që ky grup u ka marrë miliona euro. Janë Bexhet Pacolli dhe Ramush Haradinajt, dy politikanët që ka takuar Agron Nezaj. Por Agron Nezaj ka pasur lidhje shumë të ngushta me ambasadoren e Kosovës në Uashington, Vlora Çitakun, e ka njohur dhe takuar disa herë ish-ministrin e Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, i cili kur e kam pyetur se, nga e njeh Agron Nezajn, thotë se e kam njohur nëpërmjet ambasadores Çitaku.

Këta njerëz duke abuzuar dhe duke folur në emrin Jack Smith, u ka marrë njerëzve miliona euro, gjoja se mund të ua heqin akt-akuzat. Unë po them një emër, se sot më pyeti njëri se kush e njeh Haxhi Shalën. Haxhi Shala është deputet i parlamentit të Kosovës, njeriu që ka qenë mbi dy mandate deputet, njihet ‘Komandant Topi’, personalitet shumë i njohur, ai e dëshmon se një miku të tij, pjesëtar i partisë së Haradinajt, ky grup i ka kërkuar 1 mln euro për të ja tërheq aktakuzën.

Burimi im kryesor është njeriu në Bruksel i paraqitur me emrin ‘Florian’ dhe është paraqitur si agjent i CIA-s. Agron Nezaj është prezantuar edhe tek unë, e kam takuar dy herë, si agjent i FBI-së. Unë kur i kam dhënë informacionin një politikani të njohur në Kosovë dhe i thashë se ishte supermashtrues, dhe ai tha jo, e ke gabim.

Ai tha se valixhen e Agron Nezajt nuk guxon askush në aeroport të Shqipërisë dhe të Kosovës, ta hapë. Këta kishin falsifikuar kartat e CIA-s se SHBA, dhe ky kishte paraqitur dokumentet e FBI-së, ai ‘Floriani’, që është nga Drenica që është Faik Imeri, dhe ju thoshte njerëzve që ka marrë pjesë në vrasjen e Osama Bin Laden dhe arrestimin e Millosheviç”, tha Zeka.

Më të lexuarat