BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Burg pa afat për dy vëllezërit Beqiraj, Artan Hoxha hedh dyshime mbi vendimin e gjykatës: Më ka çuditur, ka diçka që nuk përputhet, dyshoj se...

Burg pa afat për dy vëllezërit Beqiraj, Artan Hoxha hedh dyshime

Gjykata e Durrësit vendosi sot masën e sigurisë “Burg pa afat” për dy vëllezërit Indrit dhe Gentian Beqiraj dhe për punonjësin e Policisë së Burgjeve, Flamur Bejko, ndërsa për 10 të arrestuarit e tjerë nga operacioni “Porositësi” “burg me afat 45 ditë”, si dhe la të lirë Fatjon Hajdarin.

Por mbi  këtë vendim ka hedhur dyshime mbrëmjen e sotme gazetari Artan Hoxha, i cili tha në emisionin “Opinion” se është habitur nga gjykata e Durrësit.

Hoxha deklaroi se ka qenë masa e arrestit me afat 45 ditor ajo që e ka bërë të dyshojë dhe fakti që gjykata e Durrësit nuk pranoi që çështjen t'ja dërgojë SPAK-ut.

“Më ka çuditur vendimi i gjykatës sot. Duke pasur parasysh të gjithë fabulën. Ata bënë të qartë se kemi një grup të strukturuar kriminal, kemi të bëjmë me vrasës me pagesë, kemi të bëjmë me ngjarje të brenda, të cilat kanë pasur dhe pasoja. Madje, kemi patur të bëjmë me ngjarje të rënda që kanë pasur pasoja me njerëz të pafajshëm, sipas drejtorit të policisë. Në fakt, sot më çuditi vendimi i gjykatës.

E para, gjykata nuk pranoi kërkesën e prokurorit që çështja t’i kalohej SPAK-ut.

E dyta, gjykata ka vendosur të paktën 10 masa sigurie arresti me afat 45 ditor. Pra, ka diçka që nuk përputhet tek kjo pjesë që më bën të dyshoj.

Ose prokuroria dhe policia nuk kanë arritur të qepin mirë faktet e provat dhe ta bindin gjykatën që çështja t’i kalojë SPAK dhe gjykata të mos japë masa sigurie burg me afat. Në raste të tilla, që kemi të bëjmë me krime të këtij niveli, nuk jepet masë arresti me 45 ditë burg.

Unë kam një dyshim në këtë histori. A e kanë dokumentuar aktivitetin që kanë bërë këta dy persona (vëllezërit Beqiraj)?”, theksoi gazetari.

Më të lexuarat