BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Deklarata e fortë e Gaz Bardhit: Nëse ndodh kjo gjë, opozita nuk fiton dot as tre bashki

Deklarata e fortë e Gaz Bardhit: Nëse ndodh kjo gjë, opozita nuk

Sektretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” është shprehur se nëse opozita do të dalë me dy kandidatë, do të ndihmonte direkt Edi Ramën dhe se e gjithë opozita nuk do të merrte më shumë se 3 bashki në nivel kombëtar.

Bardhi shtoi se PD duhet të shkojë në zgjedhje me një kandidat dhe ai kandidat të ketë mbështetjen e Berishës, Metës dhe çdo faktori tjetër opozitar.

“Dy kandidatë të PD, pa asnjë diskutim do të çonin ujë te mulliri i Edi Ramës. Kam qenë gjatë gjithë kësaj periudhe që të gjihet zgjidhja për daljen me një kandidat.

PD do të duhet të marrë pjesë në zgjedhje, çdo skenar tjetër na çon në 2019, ku pasojat janë afatgjate, njëjtë do të ndodhte edhe nëse tani ne nuk do të hynim në zgjedhje.

Në zgjedhje lokale jemi të destinuar të shkojmë me një kandidat, ai kandidat ka nevojë për Berishën, Metën dhe çdo faktor tjetër opozitar.

Nëse dalim me dy kandidatë, opozita nuk merr më shumë se 3 bashki në nivel kombëtar”, tha Bardhi.

 

Më të lexuarat