BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Politike

Dështimi i Komisionit Hetimor për PPP-të në Shëndetësi/ "E papranueshme", Bardhi 'shpërthen' ashpër: Nuk do të tolerojmë asnjë bllokim, pavarësisht se mazhoranca është...

Dështimi i Komisionit Hetimor për PPP-të në

Kreu i Grupit të PD-së, Gazment Bardhi, e ka cilësuar të papranueshme bojkotin e mbledhjes së Komisionit Hetimor për PPP-të në Shëndetësi, duke thënë se nuk do të tolerojnë asnjë bllokim.

“Kur ne flasim për Kryeministrin që shkel Kushtetutës, duke mos ardhur në interpelancë e thirrur sipas rregullores, mos prisni që vartësit të zbatojnë kushtetutën. Kjo është një mazhorancë që Kushtetutën, sa herë i intereson, e trajton si statut të PS, kur në fakt Kushtetuta është i vetmi dokument që siguron bashkëjetesën mes çdo shqiptari.

Nuk e kam të verifikuar pse ka dështuar. E papranueshme që kolegët e mazhorancës të bllokojnë veprimtarinë e Komisionit, ju siguroj se nuk do të tolerojmë asnjë bllokim. Nuk jemi të gatshëm të heqim dorë nga asnjë e drejtë që na e njeh Kushtetuta. Pavarësisht se mazhoranca është e vendosur të shkel ligjin çdo ditë, përjashtimin kanë zbatim Kushtetute”, tha Bardhi.

 

Më të lexuarat