BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Politike

Dorëhiqet nga gara për kreun e Rithemelimit duke përcaktuar faktin "rrethana", por jo duke e arsyetuar, Lezha ‘shuplakë’ Berishës

Dorëhiqet nga gara për kreun e Rithemelimit duke përcaktuar

Vetëm 3 dite para zgjedhjeve për kreun e Rithemelimit në Lezhë ka ardhur një tjetër dorëheqje nga gara. Njoftimin e ka bërë përmes rrjetit social “Facebook” duke njoftuar se vendimi erdhi nga rrethanat e krijuara, por nuk saktëson se cilat janë rrethanat.

Postimi i plotë i kandidatit të dorëhequr Bardhok Ndreca:

Përshëndetje miq

E filluam këtë garë së bashku duke shpalosur platformën  se si e duam PD në të ardhmen. Komunikuam dhe u takuam me shumë prej jush. Ju falenderoj shumë për inkurajimin dhe mbështetjen.

Në rrethanat e krijuara, gjatë këtyre ditëve jam konsultuar me shumë miq demokratë dhe  kam vendosur

tërheqjen nga kandidimi  për Kryetar të PD të rithemeluar dega Lezhë.

Kjo është një garë brenda PD dhe janë të natyrshme mendimet ndryshe dhe mbështetjet nga anëtarësia për kandidatë të ndryshëm.

E rëndësishme është që në përfundim të kësaj gare të fitojnë demokratët, të fitojë PD për të qenë : më e fortë, më e bashkuar, më e hapur dhe një forcë fituese në zgjedhjet e ardhshme.

Të nderuar demokratë,ju bëj thirrje që të merrni pjesë në votime të dt 6 Prill 2024.

Garantoj se do të vazhdoj edhe në të  ardhmen të jem në krah të anëtarësisë së PD,  dhe kudo ku të jetë i nevojshëm kontributi im në PD.

 

Më të lexuarat