BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

 Drafti i Amnistisë/ Sekretari për Çështjet Ligjore zbulon detajet: Do të kalonte me votat e PD-së vetëm në një rast, vetëm nëse...

 Drafti i Amnistisë/ Sekretari për Çështjet Ligjore

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Indrit Sefa i ftuar në një emision televiziv komentoi sërish kundërshtimin e draftit të mazhorancës në lidhje me Amnistinë Penale.

Sipas Sefës, ka vetëm një mundësi që amnistia të marrë konsensusin e opozitës dhe PD-së zyrtare.

“Amnistia do të kalonte vetëm në një rast: nëse Partia Socialiste do të pranonte të gjitha amendamentet e propozuara nga Partia Demokratike që kishin të bënin vetëm amnistimin e procedimeve penale për protestuesit që nga viti 2018 deri në 31 dhjetor të vitit 2020, ku janë me qindra qytetarë që enden akoma në zyrat e qytetarëve.

Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve ministri i Drejtësisë ia la këtë një deputeti të opozitës, ku ky i fundit doli dhe foli qartë se nuk është ai amendamenti i propozuar.

Pra ministri duhet të dalë dhe të thotë sot se i kujt është amendamenti, pasi ai nuk ka qenë në asnjë moment pjesë e draftit të Amnistisë”, u shpreh ndër të tjera Indrit Sefa.

 

Më të lexuarat