BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

“Duhet shkëputur PD-ja nga mentaliteti totalitarizmit.” / Plas debati i ashpër mes deputetit të Berishës dhe gazetarit për kuvendin e 2 dhjetorit: Argita vjen si...

“Duhet shkëputur PD-ja nga mentaliteti totalitarizmit.” / Plas

Gazetari Reldar Dedaj dhe deputeti Luan Baçi u përfshinë në një debat gjatë një interviste televizive. Teksa po diskutohej në lidhje me të ardhmen e PD-së dhe se kush mund ta marrë drejtimin e saj, ndërsa në skenë ka dalë edhe vajza e ish-kryeministrit Berisha, Argita Berisha, Dedaj u shpreh se ajo nuk ka ndonjë element, por vjen në parti si “non grata”.

Nga ana tjetër, Baçi e kundërshtoi, duke e akuzuar atë për “mision të veçantë për këtë punë”.

Debati:

Dedaj: Nëse demokratët janë me këtë lloj mentaliteti, kjo PD duhet zhdukur nga faqja e dheut

Baçi: Ti ke luftuar për ta zhdukur në fakt

Dedaj: Unë kam kontribuar pa marrë një cent nga PD

Baçi: Ke marrë këtë që del në studio dhe ke marrë emër, edhe ky fitim është

Dedaj: Unë jap mësim në fakultet, jam gazetar. Unë po them që nëse demokratët kanë këtë lloj mentaliteti, nuk kam asnjë lloj urrejtje me familjen Berisha, përkundrazi, por unë mendoj që prania e Argita Berishës në podium është një simbolikë shumë e fortë, nuk ka nevojë për fjalë. Situata nëse do ishte kaq romantike duke  e lidhur të djathtën me elementë të trashëgimisë. E djathta sot është shkëputur nga këto koncepte sepse i mëshon shumë konceptit të meritokracisë. Ne mendojmë që mund të vijë te Argita, por përmes meritokracisë. Argita nuk ka fare ndonjë element, ajo vjen si non grata. Mbi kurrizin e demokratëve nuk mjafton një non gratë, por duhen dy.

Baçi: Unë e di që ti ke mision të veçantë për këtë punë

Dedaj: Nuk ka asnjë lloj misioni.

Baçi: Nëse del si analist, bjeri drejt gjësë

Dedaj: Shumë drejt po i bie. Problemi është që duhet shkëputur PD-ja nga mentaliteti totalitarizmit.

 

Më të lexuarat