BREAKING NEWS

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe të skeduar për drogë e pastrim parash, i përfshirë në afera me Fazlliç dhe shfrytëzim pushteti për të pasuruar fëmijët e tij, “non-grata” nuk i hiqet, Londra vulos fatin e kreut ...

Sali Berisha i korruptuar, i lidhur me bandat kriminale dhe me personazhe
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe, mediat e huaja e akuzojnë si të korruptuar dhe i përmendin dosjen që po heton SPAK se ka favorizuar dhëndrin kur ishte kryeministër, reagojnë dhe socialistët

Sali Berisha mbetet “non-grata” në Britaninë e Madhe,
x
BREAKING NEWS

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u zbërthye para prokurorëve të SPAK dhe denoncoi aferat e Ahmetajt, nga takimet me “bosët” e inceneratorëve, te udhëtimet në Gjermani dhe fjetja në hotel me 5 yje, zbardhen detaje nga dosja...

Gjiknuri kthehet në bashkëpunëtor i drejtësisë, ja si u
x
BREAKING NEWS

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës, sekuestrohen dokumentacionet, kompjuterët dhe materialet komprometuese, ja si po zbërthehen aferat e ish-presidentit

SPAK “zbarkon” në zyrat e oligarkut të Ilir Metës,
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir Metën, ja prova e madhe që nuk e fshehin dot, si erdhën në pushtet vetëm me pardesytë e bardha të Sigurimit të Shtetit dhe vunë pasuri marramendëse brenda 7 vitesh

Ilir Demalia zbardh arsyen pse SPAK nuk po arreston Sali Berishën dhe Ilir
x
BREAKING NEWS

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi “portofolit” të saj 50 mln € për Rrugën e Arbrit dhe Tunelin e Llogorasë, zbardhet raporti

Nuk kanë fund skandalet për Belinda Ballukun, ja si i shtoi
x
BREAKING NEWS

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali i 2 koncensioneve më të shtrenjta në shëndetësi, hetime për zyrtarë të lartë edhe për një sërë kompanish që shërbejnë si “maska” të oligarkut, ja detajet nga dokumenti...

Klodian Allajbeu i Spitalit Amerikan përfundon në SPAK, plas skandali
x
BREAKING NEWS

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i ekonomisë Kujtim Hoxha jep detajet e fundit dhe tregon rrugën që duhet të ndjekin të moshuarit kur nuk janë dakord me masën e përfitimit që u është caktuar nga ISSH

Ja muaji kur do të bëhet rritja e pensioneve, eksperti i
x

Politike

“E kemi dëgjuar këtë film me duar të pastra”, gazetari Hoxha vë me “shpatulla pas murit” Mul Nokën: Pse PD nuk përmend emra oligarkësh që punojnë me Edi Ramën? A kanë emra ata?

“E kemi dëgjuar këtë film me duar të pastra”,

Gjatë një debati në një studio televizive, deputeti demokrat Flamur Noka u shpreh se tashmë3 PD-ja nuk vëmë gjoba ashtu sikurse Basha.

Ndërkohë, që ai ka debatuar me gazetarin Poli Hoxha i cili i ka kërkuar që të përmendin emra oligarkët konkretë.

Noka: Kemi një PD që nuk sulmon për të vënë gjoba, sepse Basha e kisha për standard.

Hoxha: Ju nuk përmendi emra fare.

Noka: Më thuaj kush nuk përmend emra?

Hoxha: Më thuaj tre emra oligarkësh që punon Edi Rama. Nuk bëhet me dy standarde.

Noka: Qysh kur është ulur në atë karrige të gjithë aferat janë denoncuar. Më thoni që aferë që nuk është denoncuar! Ky do që të merrmi me biznesi dhe të biem në lojën e Ramës.

Hoxha: Ju thoni oligarkët nga mëngjesi deri në darkë, a kanë emra ata?

Noka: Kush që ndan para publike me afera me qeverinë dhe Ramën, do të jetë objekt i opozitës dhe denoncimeve të saj.

Hoxha: E kemi dëgjuar këtë film me duart të pastra.