BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

“E paparë ndonjëherë në histori”/ Berisha u jep porositë e fundit demokratëve për protestën e 6 dhjetorit dhe u bën thirrjen e fortë: E keni për detyrë të…

“E paparë ndonjëherë në histori”/ Berisha u jep

Kreu i PD Sali Berisha gjatë një takimi me demokratët e njësisë 5 në Tiranë ka folur mbi protestën e 6 Dhjetorit teksa ka thënë se demokratët do jenë në shesh për të protestuar kundër kryeministrin Rama të cilin e cilësoi si një armik të betuar të vlerave evropiane dhe regjimit të tij.

Berisha sakaq u bëri thirrje demokratëve që e kanë për detyrë që të marrin çdo masë për tu gjendur në bulevard në orën 12 ku sipas tij do zhvillohet një protestë e paparë ndonjëherë në historinë e Tiranës

“Ne do jemi në shesh për të protestuar kundër armiku të betuar të vlerave evropiane, Edi Ramës dhe regjimit të tij. Këtu nuk fshehim asgjë, përkundrazi në dalim me datën 6 për tu thënë liderëve të Europës se ky nuk përfaqëson popullin shqiptar dhe se ky është armik i gjithë vlerave themelore, votës së lirë, të drejtave të shqiptarëve, kulturës së tyre, fondeve të tyre e të ardhmes së tyre. Në tërë historinë të ardhmen e shqiptarëve nuk e ka vjedhur kush më barbarisht se Enver Hoxha dhe Edi Rama.

Më 6 dhjetor ai që i thotë vetes shqiptar nuk mund të jetë askund tjetër përveç se në protestë kundër Edi Ramës dhe klikës së tij në pushtet. Çdo demokrat e ka për detyrë të marrë çdo masë e çdo përpjekje për tu gjendur në orën 12 në bulevardin Dëshmorët e Kombit në një protestë të paparë ndonjëherë në historinë e Tiranës.

Sot ne jemi populli i gomoneve, kur mbyll sytë një europian dhe dëgjon emrin shqiptar, gjëja e parë që i shkon ndërmend janë gomonet e La Manshit. Një udhëtim tmerrësisht i rrezikshëm, me më shumë shqiptarë se çdo komb tjetër. Nëse sot u bëmë populli i gomoneve, kjo u bë nga Edi Rama, në 7 vite ai ka rekordet më të zeza në qeverisje. Ka përzënë 744 mijë shqiptarë, kjo do të thotë ka përzënë të ardhmen nga Shqipëria. Mbi 500 mijë nga këta janë të rinj dhe fëmijë, ai ka grabitur të ardhmen”, u shpreh Berisha.

Më të lexuarat