BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

E zbulon Kreshnik Spahiu: Ja çfarë do të ndodhë nesër në takimin Kurti-Vuçiç

E zbulon Kreshnik Spahiu: Ja çfarë do të ndodhë nesër

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se vonesa e dialogut ka dëmtuar Kosovën jo Serbinë.

Sipas tij, vonesat kanë favorizuar Serbinë në disa aspekte, e kanë shpëtuar Vuçiç nga një krizë e brendshme politike dhe kanë forcuar marrëdhëniet e tij me Perëndimin.

“Kosova është sot nën sanksione. Pas Rusisë, Kosova është vendi i dytë nën sanksione nga BE. Nga ana tjetër, që nga pas luftës Beogradi nuk kanë qenë kurrë më pranë Perëndimit. Duhet me doemos të jemi të suksesshëm në dialog që të hiqen sanksionet, e dyta që është e rëndësishme për Kosovën është që çdo vonesë për realizimin e kushteve të projektit franko-gjerman do dëmtojë Kosovën. Një projekt tjetër pritet të jetë më negativ se ai franko-gjerman. Kosova s’e ka luksin të konfrontohet me Perëndimin. Nëse dështon dialogu, faji duhet t’i mbetet Beogradit, ndaj nuk duhet të jemi pengesë e projektit të Berlinit”, tha Spahiu.

 

Më të lexuarat