BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

“Fitorja e PS nuk u vendos nga populli”/ Ish zv.ministri i Brendshëm zbardh prapaskenat dhe sulmon ashpër kryeministrin: Rama grabiti zgjedhjet, ja makinacionet që përdori

“Fitorja e PS nuk u vendos nga populli”/ Ish zv.ministri i

Ish zv.ministri i Brendshëm, Avenir Peka tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri Edi Rama vodhi zgjedhjet dhe fitorja nuk u vendos nga populli.

Sipas tij, faktori i parë që ka ndikuar në këtë grabitje është kriza brenda për brenda opozitës.

“Ajo që kemi parë këto kohë ka qenë një makinacion për të përdorur situatën e paqartë në PD edhe pas humbjes së zgjedhjeve së vitit 2021, por edhe pas shpalljes së Sali Berishës non grata dhe vendimit të Bashës për ta përjashtuar nga partia,” – u shpreh Peka.

“Elementi tjetër është që pavarësisht numrit 40% që Partia Demokratike ka arritur, që nuk është numër i kënaqshëm, as i mjaftueshëm, as i suksesshëm, pavarësisht raportit midis fraksionit tjetër që është te 30 e ca mijë, del që brenda për brenda Partisë Demokratike, foltorja dhe fraksioni i zotit Basha, foltorja është diku te 12-13 herë më e madhe se pjesa tjetër,” – shtoi ish-zv. ministri.

Më të lexuarat