BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

“Flija në stacionin e trenit”/ Deputeti Saimir Korreshi zbulon vështirësitë që ka kaluar : Kam pasur vështirësi…

“Flija në stacionin e trenit”/ Deputeti Saimir Korreshi zbulon

Deputeti demokrat Saimir Korreshi i ftuar në një emision televiziv zbuloi vështirësitë që ka kaluar në periudhën kur vendosi të lërë Shqipërinë.

Ai deklaroi se shkoi për studime në Itali, por për 20 ditë ka fjetur në stacionin e trenit.

Këtë periudhë ai e ka shpjeguar si më të vështirën, ku është përballur me probleme edhe më të vështira ekonomike.

Eriona Rusi: Ti 19 vjeç largohesh nga Lushnja për studime në Itali, por ky largim nuk ka qenë i lehtë për ty, je përballur me shumë vështirësi atje.

Saimir Korreshi: Unë ika sepse familja ime ka pasur vështirësi ekonomike. Babi im ka qenë i sëmurë, pati një infarkt. Isha personi i vetëm që punonte në shtëpi në ’99. Pas asaj pash që familja nuk kishte mundësi ekonomike të më mbante në Tiranë.

Zgjodha Italinë për mundësitë por edhe për mundësitë e punësimit. Dy miqtë e mi që u ofruan nuk kishin mundësi të më mbanin më. Për rreth 20 ditë kam qëndruar në stacionin e trenit. Kam fjetur për 20 ditë. Me vete kisha një çantë sporti me pak rroba që kisha marrë me vete.  

 

Më të lexuarat