BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Fredi Beleri merr mandatin nga KQZ/ Plas keq në emision, Demaliaj ia thotë në sy zëdhënësit të fushatës: Greku ju ka hequr br*kët për një pension...

Fredi Beleri merr mandatin nga KQZ/ Plas keq në emision, Demaliaj ia

KQZ ka miratuar rezultatin e zgjedhjeve të 14 Majit për Bashkinë e Himarës dhe ky vendim ishte pjesë e një debati shumë të ashpër mes analistit Ilir Demaliaj dhe zëdhënësit të fushatës së kandidatit të Berisha-Meta, Fredi Beleri për Bashkinë e Himarës, Skerdian Dhuli. Në emisionin 'Studio Live' me gazetarin Arbër Hitaj, debati mes të dyve kaloi limitet me një gjuhë shumë të ashpër mes Demaliajt dhe Dhulit duke i kaluar edhe limitet.

Skerdian Dhuli: Procesi për Belerin është një proces i montuar politikisht.

Demaliaj: Ti je i pafytyrë. Po a keni integritet ju.
Skerdian Dhuli: Mbi këtë tokë nuk e përcakton askush dinjitetin tim! Unë nuk intimidohem dhe as nuk kompleksohem.
Demaliaj: Ju ka hequr brekët greku për një pension.
Skerdian Dhuli: Qetësohu se zhurmuesin mund ta bëj edhe unë. Bëjë një akuzë të neveritshme ndaj meje. Kontrolle veten! Nuk po flet me Fredi Belerin këtu. Unë nuk jam grek që ta kuptojë zotëria
Ilir Demaliaj: Skam ç’të kuptojë unë o zotëri, ti
Skerdian Dhuli: Sa më shumë surrogato si puna jote të flasin për Çamërinë aq më shumë e humb ajo peshën.
Ilir Demaliaj: Ore maskara, orë plehrë, ore gjakprishur
Skerdian Dhuli: Zotëri je thjesht një njeri që nuk duhet të dalësh në televizor sepse nuk je mirë nga sistemi mendor. Unë nuk jam Fredi Beleri. Zgjidhi me Sali Berishën dhe Ilirjan Celibashi problemin e kandidimit të Fredi Belerit.
Demaliaj: Ik mor zagar i grekëve
Skerdian Dhuli: Ti po të ishe shqiptar i madh vije jetojë këtu dhe nuk shkojë andej.
Demaliaj: Nuk jam shqiptar, dakord, as nuk më bëhet vonë fare. Ti nuk ekziston për mua fare.
Demaliaj: Nuk e kam fare me ty. Unë hera e parë që të shoh në jetën time! Më fal edhe për gjuhën.

Skerdian Dhuli shpjegoi edhe mënyrat që mund të ndiqen për betimin e Fredi Belerit, ndonëse ai është në burg.

"Nga dita e djeshme kur është miratuar duhet 20 ditë që të mbahet mbledhja e parë e këshillit bashkiak dhe betimi i kandidatit. Në kushtet në të cilat ndodhemi nuk e dimë se si do bëhet betimi i kandiatit. Ligji aktualisht nuk e parashikon, pasi legjislativi nuk e ka menduar kur dikush duhet të fitonte nga burgu. Në rastin e kryetarit të bashkisë ishte precedenti i parë. Beleri do duhet ta bëjë betimin, një hap ligjor është betimi me videokonferencë, ose prokuroria të pranojë një lirim të përkohshëm derisa të shkojë të bëjë betimin dhe më pas të vazhdojë procedura. Të ketë mundësi që nja nënkryetarët të ushtrojë detyrën e kryetarit. Këto janë procedurat ligjore që mund të ndodhin, në një situatë që nuk është aspak normale, vetëm ligjore nuk është, kryekëput politike", tha ai.

Më të lexuarat