BREAKING NEWS

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet nga plagosja në Durrës (Video)

Futet nga porta dhe qëllon kushëririn me armë, publikohen pamjet
x
BREAKING NEWS

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën shqiptare, në “listën e zezë” bashkë me Berishën “non-grata” edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas, Londra paralajmëron fund të hidhur për PD me Saliun në krye në zgjedhjet 2025...

Ja “furtuna” e Britanisë së Madhe për politikën
x
BREAKING NEWS

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP kundër Altin Dumanit si drejtues i SPAK,  Alfred Balla përjashtohet nga sistemi për 15 vjet, ja prapaskenat

Amerikanët zhdukin nga qarkullimi njeriun që votoi në KLP
x
BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x

Politike

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka pasur marrëveshje të heshtura, ja ujditë që janë bërë në disa bashki në veri të vendit

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka

Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë televizive se ka pasur marrëveshje të heshtura në rrethe sa i takon zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Sipas tij po diskutohet mes PD-së zyrtare dhe kandidatëve të primareve ku votat për kryetar do i shkojnë kandidatëve të primareve, ndërsa votat për këshilltarët do i shkojnë PD-së zyrtare.

“Ka bisedime, ka pasur ujdi në disa bashki kryesisht të veriut, ku Partia Demokratike apo opozita ka potencial për të fituar, siç është Kurbini, Lezha apo Shkodra, ku edhe vetë kandidatët e Partisë Demokratike kanë qenë më të ndërgjegjshëm për rolin e tyre në komunitet,” – u shpreh Lita duke sjellë në vëmendje rastin e Gent Doçit në Kurbin.

Gazetari tha se Doçi, duke qenë dhe mjek në atë qytet e di shumë mirë çdo të thotë të kesh peshën politike të Partisë Socialiste në një qytet ku kryesisht janë demokratë.

“Pra, kanë arritur të bëjnë një ujdi. Ashtu ka ndodhur edhe për Lezhën, pra ka pasur bisedime, ka pasur një ujdi mes krerëve lokalë, jo në qendër për t’i dhënë njëri-tjetrit mirëkuptimin që Këshillat Bashkiakë do të jenë të Partisë Demokratike, ndërsa ata do të kenë mbështetjen e tyre për kandidatin,” – shtoi Lita.

Më të lexuarat