BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Politike

Habit analisti i njohur, del në studio me bluzën “Free Berisha”, ja si reagon Baton Haxhiu

Habit analisti i njohur, del në studio me bluzën “Free

“Free Berisha” e stampuar në bluzën e analistit Artan Hoxha. Dje në studion e “Opinion” ai ritheksoi qëndrimin e tij ndaj masës së sigurisë për ish-kryeministrin, duke e cilësuar vendimmarrje skandaloze të gjykatës. Por për Baton Haxhiun, ajo thirrje e Hoxhës nuk ka vërtetësi brenda pasi siç thotë ai, Berisha po përdoret për qëllime politike nga shumë të djathtë.

-Hoxha ça është kjo bluzë që ke veshur?

Artan Hoxha: Është “Free Berisha”. (Lironi Berishën!)

Baton Haxhiu: Të vetmit që nuk e duan “free” Berishën. E mbajnë kot.

-E ke bërë vetë bluzën apo i kanë shpërndarë?

Artan Hoxha: I ka stampuar dikush dhe e kam marrë një. Dhe do ta mbaj në çdo emision tëndin.

Baton Haxhiu: Të vetmit njerëz që nuk e duan Berishën janë Tani dhe ata, grupi që projektojnë politikë. I vetmi njeri që e do “free” Berishën jam unë, për arsye se unë e projektoj Berishën me një betejë. Këta e duan suksesin e politikës duke viktimizuar Berishën, duke u munduar ta bëjnë hero. Nuk e duan as në arrest shtëpiak, e duan në burg. Sa më i burgosur, aq më mirë për ta dhe për politikën. Free Berisha, ajo bluzë më takon mua.

-Ta heqë Hoxha dhe vishe. Po e veshe sot bëhesh kryelajm. Mos ke ndonjë tjetër me vete?

Artan Hoxha: Me vete nuk kam, por Batoni është bërë dhe psikolog që kupton dëshirat e njerëzve. E vërteta është shumë e thjeshtë, Sali Berisha ndodhet në arrest shtëpie me vendime skandaloze gjykatash.

Më të lexuarat