BREAKING NEWS

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell specialistët e OPTAD dhe prokurorët kroatë që arrestuan Sanaderin për të asistuar SPAK, një “peshk i madh” pritet të arrestohet

Gati goditja surprizë ndaj zyrtarëve të korruptuar, SHBA sjell
x
BREAKING NEWS

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të katërt, ja arsyet pse kryeministri do largohet dhe kur do ta lërë postin

Edi Rama gati të braktisë qeverinë, nuk pranon mandat të
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe dy gjyqtarë, ja 3 veprat e rënda penale që kanë kryer, zbardhen detaje nga dosja, si po mbahet në burg pa ligj “tmerri i italianëve” 

Idajet Beqiri kallëzon në SPAK Ulsi Manjën, një prokuror dhe
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga arresti me burg dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991, ja si Berisha ka qenë kundër rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës, si u largua atë ditë nga bulevardi me një makinë të Si...

Ilir Demalia zbardh strategjinë që po ndjek Ilir Meta për të
x
BREAKING NEWS

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e Shëndetësisë janë shtrirë deri në Poloni për transferta të dyshimta parash, hetuesit futin në “sitë” lidhjet klienteliste, favorizimet me kompanitë të ndryshme farmaceutike, ja çfarë është gjendu...

Ilir Beqaj drejt arrestimit, hetimet për ish-ministrin e
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x

Politike

Habit gazetari i njohur: Alibeaj ka frikë të futet në zgjedhje, e do Berishën...

Habit gazetari i njohur: Alibeaj ka frikë të futet në zgjedhje, e

Gazetari Gëzim Saliu tha se Alibeaj po kërkon të negociojë me grupin e Berishës për zgjedhjet në mënyrë që ta ketë atë si alibi për humbjen.

I  ftuar në Euronews Albania, gazetari  Saliu tha se Enkelejd Alibeaj, si  kryetar i komanduar i Partisë Demokratike i frikësohet futjes në zgjedhje  me kandidatët e tij, ndërsa nëse futet  me kandidatët e Berishës ai do të ketë  një alibi të mirë për të legjitimuar humbjen.

“Sipas meje çdo gjë ka ardhur me vonesë nga grupimi i  zotit Alibeaj.  Negociatat dhe kërkesat për negociata kanë ardhur vetëm pasi zoti Alibeaj mori vulën. Para kësaj ai ka qenë tepër anatagonist. Nuk ka pasur kërkesa për negociata kur kanë dalë kandidatët e  primareve. Tani erdhën këto kërkesa dhe sipas meje  këto kërkesa  vijnë se zoti Alibeaj ka frikë të futet në fushën e betejës me kandidatët që ka  zgjedhur vetë sepse e di fare mirë që mund të dalë parti e dytë, e tretë dhe nuk mund të fitojë asnjë bashki.

Kështu duke ndarë përgjegjësinë me zotin Berisha, zoti Alibeaj do të kishte një alibi të paparë në fund të zgjedhjeve se do thoshte u bashkuam me zotin Berisha, ja çfarë ndodhi kur na kërkuat të bashkohemi me non gratën dhe nuk arritëm të fitonim bashkitë që duhet.

Sipas meje siç është grupimi i Alibeaj dhe me mënyrën  se si po përzgjedh të nxjerrë kandidatët e shikoj fare të vogël ndikimin që mund të ketë në zgjedhje, por është vendim që ndikon te opozita në tërësi”,-tha për Euronews Albania gazetari Gëzim Saliu.

 

Më të lexuarat