BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’ ashpër ndaj Berishës: Nuk fitohet me aleat Ilir Metën dhe me armik SHBA-të

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent
x

Politike

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga çështja e inceneratorit

Ish-prokurori: Ja çfarë ka sjell veçimi i Ahmetaj nga

Ish-prokurori i krimeve të rënda Besnik Muçi tha për emisionin “Review”, se çështja e Arben Ahmetaj është ende në fillim për sa kohë letërporositë nuk kanë ardhur.

Sipas ish prokurorit veçimi i ish-zëvendës kryeministrit Ahmetaj në çështjen e inceneratorëve ka dëmtuar hetimin.


“Kjo çështja e inceneratorëve është bërë si kutitë kineze, që hap një kuti e del një tjetër. Nuk hapen kutitë njëkohësisht. Hetimi për Ahmetajn është ende në  fillim, nuk është drejt fundit, sa kohë nuk kemi letërporositë që do vijnë. Ato mund të duan të verifikohen për të nxjerrë prova të tjera. mënyra se si ëhstë bërë procedura nuk është e drejtë, ndarja nuk duhet të ishte bërë për person, por mund të ishte çuar në gjyq ata persona për ato fakte që i ka zbardhur në mënyrë të plotë dhe nga ata persona mund të ndante në zçështje për faktet që ishte duke hetuar”, tha  Besnik Muçi.