BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

"Ishte një njeri shumë i përgatitur, më shkoi mendja tek 21 janari"/ Dëshmitari tregon gjithë skenën e rëndë që pa gjatë sulmit të Berishës: Agresori bëri një rrotullim 10 metra...

"Ishte një njeri shumë i përgatitur, më shkoi mendja

Një nga dëshmitarët që ishte i pranishëm në momentin që u godit Berisha deklaroi për MCN Tv se se askush nuk e kishte vëmendjen kur ndodhi incidenti dhe se agresori ishte i përgatitur fizikisht.

Duke vijuar logjikën e tij, dëshmitari Nezha tha se shpreson që ky person mos të ketë qenë i autorizuar për të kryer atë veprim.

"Nuk e kishim vëmendjen, nuk e prisnim,  agresori bëri një rrotullim 10 metra përpra se të bënte incidentin dhe goditi Berishën tek pjesa e syrit. U ndjemë keq.  E morën truprojat. Të jem i sinqertë kaluam dhe limitin ndaj atij njeriu . Vrojtim i drejtpërdrejtë. Nuk e mendonte kush. E shohim me keqardhje këtë pjesë s’duhet të ndodhë. Ishalla nuk është person i autorizuar nga policia. Nuk e them dot nëse është dërguar nga njeri. Mendoj se ai person duhet të ishte një njeri shumë i përgatitur, më shkoi mendja tek 21 janari. Ishte njeri me fizik. Ndiej kënaqësi përballë këtij tubimi. Ne jemi protestues dhe qëndrestarë. Jemi të mallëngjyer, të ngrihemi, Shqipëria do të bëhet por jo me Ramën. Edi Putin.

Më të lexuarat