BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

“Ishte shembulli i politikanit të urtë e të matur”/ Sot një vit nga ndarja nga jeta e Bujar Nishanit, deputeti Leskaj kujton ish-presidentin

“Ishte shembulli i politikanit të urtë e të matur”/

Me anë të një postimi në rrjetin e tij social ‘Facebook’, deputeti Bujar Leskaj ka kujtuar ish-presidentin Bujar Nishani, i cilu sot mbush plot një vit nga ndarja e tij nga jeta.

Sipas deputetit, Nishani ishte shembulli i familjarit model, shtetarit të ndershëm e atdhetar, politikanit të urtë e të matur, modest e punëtor.

“Po të jetonte akoma ky politikan i urtë, kontributi i tij për bashkimin e demokratëve do të kishte qenë parësor.” -shkruan deputeti Bujar Leskaj

Postimi i plotë:

I paharruar Presidenti fisnik Bujar Nishani!                      

Një vit pa Presidentin Bujar Nishani

Sot më 28 maj 2023 mbushen një vit nga ndarja nga jeta e Presidentit Bujar Nishani.

Presidenti  Nishani ishte shembulli i familjarit model; i qytetarit të përgjegjshëm, shtetarit të ndershëm e atdhetar, politikanit të urtë e të matur, modest e punëtor, të përgjegjshëm e largpamës në emër të demokracisë e prosperitetit, që e përfaqësoi Shqipërinë dhe kombin tonë në mënyrën më dinjitoze.

Gjatë gjithë karrierës së tij, zoti Nishani e tregoi veten një shërbestar i vërtetë i Shqipërisë. Edhe pse ishte Presidnti më i ri në moshën 45 vjeçare, në vitet e presidencës 2007-2012,  me maturinë dhe mençurinë e tij, ai i ngriti në një shkallë sipërore vlerat e institucionit të Presidentit të Republikës. Në mendimin tim modest, ka përfaqësuar Presidentin më të mirë të Shqipërisë në këto 33 vite tranzicion.

Ai diti të tregojë vëmendjen maksimale ndaj Kosovës dhe dha një mbështetje të çmuar për njohjen e Kosovës dhe mbështetjen e kauzave të saj në arenën ndërkombëtare.

Sot Presidentin Nishani shqiptarët, sidomos demokratët, e kujtojnë si një personalitet me vlera të rralla, si burrë shteti me integritet, vizion dhe konseguent në mbrotjen e vlerave të demokracisë.

Me ndarjen e tij nga jeta një vit më parë, Partia Demokratike humbi njërën prej figurave të saj më të rëndësishme, një politikan të matur e të përkushtuar, i cili edhe në muajin e fundit të jetës së tij u përpoq ndershmërisht e pa hezitim për më të mirën e PD dhe demokracisë.

Presidenti Bujar Nishan i mungon familjes, vendit, demokracisë dhe sidomos Partisë Demokratike, në këto kohë të vështira që ajo po kalon. Po të jetonte akoma ky politikan i urtë, kontributi i tij për bashkimin e demokratëve do të kishte qenë parësor.

I paharruar Presidenti fisnik Bujar Nishani!