BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Izolimi dhe protestat poshtë ballkonit, Lulzim Basha flet për Berishën: Nuk më vjen mirë ta shoh në atë pozitë, rruga që zgjodhi dëmtoi interesat e PD! Apeli për SPAK

Izolimi dhe protestat poshtë ballkonit, Lulzim Basha flet për

Kreu i PD-së Lulzim Basha, në një intervistë për emisionin ‘Kjo Javë’ është shprehur se, në rrafshin personal, nuk i vjen fare mirë për situatën në të cilën gjendet Sali Berisha.

Basha i ka kërkuar SPAK që çështjen e Berishës ta trajtojë me seriozitet.

Lulzim Basha: Nuk jam unë që ndryshoi qëndrim. Kam qëndrim konstant për Berishën, ka patur privilegjin të drejtojë për një kohë të gjatë. Pa iskutim është vetë historia dhe kjo e rrit përgjegjësinë që nuk duhet të ndërmarrë vendime që dëmtojnë interesat e PD dhe vetë Shqipërisë. Unë nuk i ndryshoj asgjë atyre që kam thënë. Kam dhënë kontributin tim, por në fund ne matemi me hapat që hedhin në raport dhe në interes të PD. Rruga që zgjodhi Berisha dëmton interesat e Shqipërisë. Nëse do të kishte ndjekur rrugën që unë  i propozova, PD do të ishte në një gjendje shumë të mirë.

Ka patur një shqetësim te një numër bashkëpunëtorësh, për efektin që do të sjellë. Barra e vendimmarrjes më takonte mua, ndërsa te të tjerët, ka pasur një hipokrizi të madhe.

Nuk kam pritur që të riciklonin akuzat e kundërshtarit. Ka një mençuri, sintezë që thotë që lufta brenda llojit është më e ashpër, e rëndësishme është të jesh i qetë. Ka dy kategori reagimesh, njerëz realisht të mërzitur dhe kalkulativ.  Koha ka filluar ti nxjerrë zbuluar.

Vendimet që duhet të merreshin janë marrë. Që një palë tjetër është mbivendosur dhe në momente të caktuara kanë pretenduar se janë shumicë. Për fat të keq, mbështetja e vetme për këtë qeveri mbeten vendimet e gabuara të Berishës dhe grupit që e mbështet.

Në rrafshin personal nuk më vjen fare mirë ta shoh në këtë situatë, në një rrafsh më të gjerë, kam dy gjëra, e para i japim mbështetje pa kushte drejtësisë dhe drejtësia duhet të tregojë seriozitet”

Më të lexuarat