BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Janë 45 hektarë, afër Universitetit të Durrësit", Artan Hoxha zbulon detajet e bujshme: SPAK ka një seri dosjesh për zyrat e hipotekave nga Velipoja në...

“Janë 45 hektarë, afër Universitetit të

Gazetari investigativ ka dhënë detaje për tjetërsimin e rreth 45 hektarëve në Spitallë të Durrësit, për të cilën janë bërë disa arrestime të ish-zyrtarëve të Kadastrës në qytetin bregdetar. Hoxha deklaroi në një emision televiziv se ish-zyrtarët tjetërsuan pronën duke e shitur te privatët.

Hoxha tha se ka shumë raste tjera në të gjithë vendin dhe SHBA-të kanë kërkuar hetimin e dosjeve të pronave.

“Janë 45 hektarë, afër Universitetit të Durrësit. Është pronë shtetërore. Duke shfrytëzuar faktin se ishin zyrtarë të hipotekës kishin mundësinë që të prona të tjetërsohet për t’u shitur te privatët.

SPAK ka një seri dosjesh për zyrat e hipotekave nga Saranda në Velipojë. Strategjia e SPAK është se përveç vjedhjes dhe tjetërsismit të pronës, këtu janë përfshirë elementë të krimit, apo zyrtarë të korruptuar.

SPAK thotë se vonesa me hetimet e këtyre dosjeve është për faktin se nuk kanë ekspertë për këto lloj krimesh dhe duhen njerëz që njohin financat dhe dokumentacionin.

Nga aleatët si SHBA është kërkuar hetimi me trojet dhe pronat që është edhe kërkesë edhe nga BE.

Në Durrës ishin zyrtarë nga Kadastra. Janë zyrtarë që kanë lidhje me PS-në, Rithemelimin dhe Bashën”-tha Hoxha.

 

Më të lexuarat