BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

“Jo me dy standarde, mbani qëndrim për gjuhën fyese”/ Deputeti i PD-së përplaset me Taulant Ballën: Le ta thotë se nuk ka qenë drejtor i kompanisë Shqiponja!

“Jo me dy standarde, mbani qëndrim për gjuhën fyese”/

Në seancën e sotme plenare ka pasur tensione dhe debate mes deputetëve të opozitës dhe mazhorancës. Deputeti i PD-së Luçiano Boçi është shprehur kritik në seancë ku u diskutua projektrezoluta për gjenocidin në Srebrenicë.

Sipas tij gjuha e përdorur në Kuvend është e papranueshme, ndërsa drejtuar Kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla, theksoi se seanca nuk mund të vijojë me dy standarde dhe duhet të mbajë qëndrim për përjashtimin e Taulant Ballës për përdorim të gjuhës fyese.

I menjëhershëm ka qenë edhe reagim i kreut të Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ku u shpreh se mban përgjegjësi për çdo interpretim të tij në seancë.

Luçiano Boçi: Duhet të mbani qëndrim dhe për përjashtimin e zoti Balla për përdorimin e gjuhës fyese nga zotit Shehu dhe zotit Berisha. Me dy standard nuk mund të vazhdoni , kjo gjuhë këtu është e papranueshme..

Taulant Balla: Unë mbaj çdo përgjegjësi për çdo interpretim dhe le të thotë zoti Shehu se nuk ka qenë drejtor i kompanisë Shqiponja.

Më të lexuarat