BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

Kaosi i opozitës në Kuvend, Elezi sulmon dyshen Berisha-Bardhi: E kanë bërë çorap PD-në

Kaosi i opozitës në Kuvend, Elezi sulmon dyshen Berisha-Bardhi: E

Këtë pasdite në një program televiziv ish-kryetari i Partisë Demokratike Kukës, Ibsen Elezi foli për aksionin opozitar dhe tensionet në Kuvend nga deputetët.

Gjatë një interviste televizive ai u shpreh se ato sjellje të opozitës në Kuvend janë një show. Nga ana tjetër ajo sjellje i diskrediton akoma dhe më shumë. Ata e bëjnë në formë presioni.

Në krye të këtij procesi opozitar në parlament kanë vënë Gazment Bardhin, që sipas Elezit pjesa tjetër është në gjyq me të së bashku me Sali Berishën. Sipas Elezit, Bardhi është manipulator i Kuvendit të 18 dhjetorit.

Ibsen Elezi: Protestë të organizuara në këtë mënyrë nuk ka në parlament. Je burrë? Ke parti? Ke njerëz? E di që populli të mbështet? Blloko aktivitetin social-ekonomik të gjithë kryeqytetit, fute në kolaps. Sepse janë shumë të rëndësishme rregullat e lojës. Rregullat që pretendojnë Berisha së bashku me deputetët janë të nivelit të dytë apo të tretë. Ajo çka është betejë dhe mund të shkohet deri në ekstreme është manipulimi i votës. Kjo është një kauzë e rëndësishme, të cilën mund t’ja thuash edhe ndërkombëtarëve. Në momentin që manipulohet vota s’ka më demokraci. Për rrjedhojë nuk toleroj dhe çoj në këmbë popullin e Tiranës dhe popullin e gjithë Shqipërisë, gjtihë grupet e interesit. Mbrojtja e interesit është çështje e rëndësishme, pastaj vijnë të tjerat. Ajo që bëjnë këta në parlament është një shou tretësor, katërsor fare që nuk zgjidh asgjë. Është një formë presioni dhe një sjellje që diskrediton akoma më shumë veten. Dhe e di kë vënë në krye të këtij procesi? Gazment Bardhin. Ky e ka bërë çorap si sekretar i PD-së me thyerjen e statutit dhe e çoi së bashku me Berishën PD-në në këtë derexhe. Dhe tani kërkojnë rregulla. Respektoje rregullat në partinë tënde. E bën qendër të aksionit politike Gazment Bardhin. Po ti je në gjyq me Gazment Bardhin. Gazment Bardhi është manipulator i Kuvendit të 18 dhjetorit. Sepse nuk dha emrat.

 

 

Më të lexuarat