BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Kaosi në Kuvend/ Shpërthen Frrok Çupi ndaj ‘non-gratës’: Foltorja është si Naim Murseli, po tenton të vrasë parlamentarizmin dhe demokracinë

Kaosi në Kuvend/ Shpërthen Frrok Çupi ndaj

Analisti Frrok Çupi e krahasoi “Foltoren” e drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha me Naim Murselin në Kosovë, i cili është arrestuar dhe dyshohet se është porositësi i vrasjes së njeriut më të afërt, gruas së tij.

Këtë krahasim Çupi e bëri për të thënë se deputetët e opozitës po kryejnë sjellje dhe akte, që po e “vrasin” jetën normale të parlamentit shqiptar. Sipas tij, me këto aktet e rrëmujshme, deputetët e opozitës po “vrasin” parlamentarizmin dhe demokracinë.

“Foltorja është si Naim Murseli, i cili ka paguar dhe ka bërë manovra për të vrarë njeriun më të afërt të vetin. Këta deputetë gjënë me të afërt që kanë është Kuvendi, për atë parlament janë betuar. Këta nuk jetojnë në republikë. Vrasin parlamentarizmin dhe demokracinë dhe përfaqësimin e njerëzve dhe është tronditëse po ta shikosh kështu”, tha ai.

I pyetur se si e shikon propozimin e PS për përjashtim me 60 ditë nga Kuvendi për të gjithë ata deputetë që bëhen protagonistë të dhunës dhe sherrit në Kuvend, Çupi tha se kjo është një masë, e  cila mbron në thelb Kuvendin dhe jetën parlamentare.

“Këto janë disa akte nënligjore, janë disa masa për të mbrojtur parlamentin dhe për të mbrojtur shtetin. Kur s’kanë qenë këto masa, sjellje të tilla kanë qenë tragjike”, tha Çupi.

Ai u shpreh se opozita po kryen këto veprime të rrëmujshme për t’i bërë presion drejtësisë, pasi kjo e fundit ka kaluar në veprime aktive duke akuzuar Sali Berishën për korrupsion në dosjen e privatizimit të ish-kompleksit sportiv Partizani.

“Sjelljet ndaj parlamentit dhe të politikës ndaj drejtësisë janë si ajo pula vezën apo veza pulën, që do të thotë se pjesa e dhunshme e parlamentit po luftoni me të gjitha mjete antiligjor, por po lufton për t’i bërë presion drejtësisë”, tha ai.Më të lexuarat