BREAKING NEWS

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve në emision live: Pusho mos bëj zhurmuesin

"Ore e ka seriozisht?" Ndizet keq debati mes të ftuarëve
x
BREAKING NEWS

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe shpërthejnë bombë molotov në kufi

Ashpërsohen tensionet, serbët provokojnë trupat e KFOR-it dhe
x
BREAKING NEWS

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i sigurisë del me deklaratën e fortë: Objektivi kryesor i Serbisë është zhbërja e Kosovës

"Personat që qëllojnë janë..."/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra ndaj kryeministrit të Kosovës, ja skema që po përdor në situatën e tensionuar në Veri

"Kurti luan me 5 porta", Kreshnik Spahiu reagon me tone të ashpra
x
BREAKING NEWS

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari që humbi jetën në Sarandë (foto)

Ra aksidentalisht nga pallati ku punonte, identifikohet 62- vjeçari
x
BREAKING NEWS

Eksperti i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore: Ja pse u detyrua SHBA të marrë masa të forta ndaj Kosovës

Eksperti  i çështjeve të sigurisë zbulon arsyen kryesore:
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve shoqërohet në polici (emri)

Çfarë ndodhi? Drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve
x
BREAKING NEWS

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit për gjatë javës, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Stuhi, erëra të fuqishme dhe breshër, parashikimi i motit
x

Politike

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi partinë

Kreshnik Spahiu plas deklaratën e fortë: Ja pse Berisha do braktisi

Analisti Kreshnik Spahiu deklaroi se ish kryeministri Sali Berisha po përgatitet që grupimin e drejtuar prej tij në Partinë Demokratike, t’ia lërë kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Në një intervistë për Euronews Albania, Spahiu dha arsyet se pse sipas tij, do të ndodhë diçka e tillë.

“Mendoj që në testamentin e tij politik, ai po përgatit që çelësat e kësaj lëvizjeje, e kësaj partie, t’ia lërë Ilir Metës. Faza e parë po përgatitet me shkrirjen e dy grupimeve, Rithemelimit dhe LSI, të cilat i pararijnë një faze për të krijuar një parti të përbashkët.

 
E  dyta, Sali Berisha ka investuar shumë fort te figura e Ilir Metës, duke filluar nga 21 janari për të mbrojtur Ilir Metën, nga mbrojtjet në proceset gjyqësore, e ka bërë zv.kryeministër. Sali Berisha ka lidhje miqësore dhe familjare me Ilir Metën. Janë fqinj në Gjirin e Lalzit. Sot Berisha nuk ka një kandidaturë relevante e cila të rivalizojë figurën e Ilir Metës”, theksoi ai.