BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

Krisje mes çiftit/ "Me Kryemadhin po luajnë teatër",  Beqiri 'shpërthen' ashpër: Kësaj i thotë kërcen prifti nga belaja, Meta të bëhet i penduari i drejtësisë për të treguar...

Krisje mes çiftit/ "Me Kryemadhin po luajnë

Avokati Idajet Beqiri në një emision televiziv ka komentuar përplasjet mes Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit si dhe lëvizjet e fundit në Partinë e Lirisë. Meta dhe Kryemadhi sipas Beqirit kanë krijuar një “teatër politik”, për të mbrojtur pasuritë e përfituara ndër vite. Po ashtu, sipas avokatit, Meta “duhet të bëhet i penduar i drejtësisë dhe të tregojë të gjitha shkeljet që kanë dëmtuar vendin nga politika”.

“Janë teatër, janë lodra të fëlliqura që ai bën... Bën si i çmendur por nuk është i çmendur. Kësaj i thotë kërcen prifti nga belaja. Ato janë afera të jashtëzakonshme... Meta është larguar nga shtëpia, ka hallin të ruajë pasuritë. Shqiptarët kanë shpërthyer tani, do t’ia thonë të gjitha aferat. Meta është larguar nga shtëpia, ka hallin të ruajë pasuritë. Shqiptarët kanë shpërthyer tani, do t’ia thonë të gjitha aferat.

Tensionet mes Metës dhe Kryemadhit janë teatër. Meta nëse do të kishte cipë do t’i tregonte drejtësisë aferat e jashtëzakonshme dhe që kanë prekur rëndë Shqipërinë. Janë aq tradhtarë në shkallën më të lartë, sa thonë le ti marrin të tërë këto shtetet e huaja por vetëm shqiptarët mos ti marrin. Por bjeri ore në Shqipëri". u shpreh Beqiri.

 

Më të lexuarat