BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

"Kryeministri e ka prerë në besë për Belerin", Murrizi zbulon detajt e bujshme: Ja çfarë i kërkoi Mitsotakis Ramës 

"Kryeministri e ka prerë në besë për Belerin",

Ish- deputeti i PD-së, Myslym Murrizi deklaroi në një emision televiziv se mes Ramës dhe Mitsotakis ka pasur një marrëveshje që Beleri të kandidojë në Himarë, dhe është Rama që e ka shkulur marrëveshjen.

Sipas Murrizit, Rama e ka prerë në besë Belerin.

“Ai është nxehur me Ramën se i ka thënë ta vë Belerin si kandidat në Himarë dhe ai i ka thënë po. Po qenë 3 veta, 2 janë spiuna. E ka ditur problemin e Belerit në ’95 ndaj ka pyetur. Rama i ka thënë pa problem. Inati i atij nuk është te Beleri, por te Rama që i ka dalë fjale. Kanë qenë 3 veta në takim mes Ramës dhe Mitsotakis, ku i ka thënë Ramës dhe ai i ka thënë vendose. Të dalë një të thotë që nuk është kështu. Ai është mërzit se ai e ka prerë në besë. 5 biznese të mëdha kanë financuar fushatën e Belerit.”, tha Murrizi.

Murrizi: Jam kundër Belerit edhe pse jam në Rithemelim

Ish-deputeti demokrat Myslim Murrizi është shprehur po në studion e emisionit “3D” në RTSH 1 se është kundër Fredi Belerit pavarësisht se bën pjesë në grupin politik të Rithemelimit të Sali Berishës.

“Kundër Fredi Belerit jam edhe unë, edhe pse bëj pjesë te Rithemelimi. Por për hetimin si i është bërë Belerit... unë Belerin nuk e votoj për 100 vjet. Por që të çosh një polic të infiltruar kur të gjithë kryetarët e bashkive vjedhin votat dhe ke dosje 184, 339, 384 që nuk hetohen dhe prokurorët e këtyre dosjeve shkojnë në SPAK....jam kundër kësaj procedure”, u shpreh Murrizi

 

Më të lexuarat