BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

“Kthim pas në kohët e lashta”/ Çështja Gërdeci, zyrtari i PD komenton problemet me drejtësinë të ish-kryeministrit: Berisha duhet t’i nënshtrohet sistemit si të gjithë

“Kthim pas në kohët e lashta”/ Çështja

Këtë të enjte, Gjykata thirri Shkëlzen Berishën, djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha të dëshmojë në procesin për dosjen Gërdeci. Mirëpo, seanca u shty për shkak të mungesës në proces të ish ministrit Mediu.

I ftuar në një program televiziv sekretari për Marrëdhënie me Publikun në PD, Edvin Kulluri e komentoi çështjen “Gërdeci”, duke e konsideruar një gabim të rëndë, sepse kostoja ishte me jetë njerëzish.

Sa i përket, Sali Berishës, ai tha se duhet t’i nënshtrohet sistemit të drejtësisë, si çdo njeri tjetër.

“Gërdeci qe një gabim i rëndë sepse kostoja ishte me jetë njerëzish dhe dëme të mëdha. Këtë e di prokuroria dhe gjykata. Ndërkohë, në këtë sistem ajo që bën zoti Berisha është e gabuar. Ai duhet t’i nënshtrohet sistemit, pse duhet të shkoj unë në gjykatë dhe ai jo. Mendoj që zoti Berisha është një konservator dhe duhet ta njohi më mirë”, u shpreh Kulluri.

Më tej, i pyetur se çfarë mendonte nëse Argita Berisha vjen në krye të demokratëve, nisur nga fjala në Kuvendin e Foltores, Kulluri e konsideroi kthim pas në kohët e lashta. “Besoj që modelit aktual po t’i vendosej një model hikerakikë, do të ishte një rikthim 200-300 vite mbrapa”.

 

Më të lexuarat