BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Kumbaro, armike e kulturës sonë”, Apollon sulmon ministren e Kulturës për “Butrintin”: Fshihet pas faktit që fondacioni është amerikan, amerikan është dhe Al Capone

“Kumbaro, armike e kulturës sonë”, Apollon sulmon

Ish-drejtori i Parkut të Butrintit dhe arkeologu Apollon Baçe në një intervistë televizive deklaroi se ndryshimet e menaxhimit të Butrintit janë në kundërshtim me Konventën e Parisit.

Baçe tha më tej gjatë intervistës se forma e menaxhimit që ka pasur më parë Parku i Butrintit është e duhura pasi vet parku nxjerr rreth 2 mln euro në vit duke hedhur akuza të forta mbi “Në vitin 2018 zonja Kumbaro që është armike e kulturës së popullit tonë, është e habitshme ku e gjen gjithë atë energji negative, gjithmonë do bëj diçka të keqe, po të mbledhim të gjithë turqit e sllavët bashkë nuk kanë bërë sa ka bërë kjo, në vitin 2018 takon përfaqësues të AADF dhe me preteksin për të shtuar të ardhurat që nuk kishte nevojë pasi Butrinti nxirrte 2 mln euro në vit që nuk dihet se ku shkonin, ndryshoi ligjin që të ndërhynin amerikanët dhe hapi shtegun që të shkelej Konventa e Parisit. Pa u miraturar ligji për zonat e mbrojtura në Butrint është ndërtuar një hotel, çfarë t’i teket Kumbaros bëhet. Fondacioni AADF ka marrë dhe Krujën dhe Durrësin në menaxhim, atëherë pse na duhet një ministri kulture? Fshihen pas faktit që fondacioni është amerikan, por amerikan është dhe Al Capone”- tha Baçe.