BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x
BREAKING NEWS

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit ’96: Si u dhunuan, gjakosën dhe torturuan socialistët me urdhër të Sali Berishës, SPAK të hetojë ngjarjen

Bujar Çela e Petro Koçi rrëfejnë tmerrin e majit
x
BREAKING NEWS

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës, por bëhen pjesë e komisionit special për të shpëtuar nga qelitë e SPAK

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi,
x
BREAKING NEWS

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin Dumanit në krye të SPAK, i hapet rruga profesoreshës së njohur

Largohet njeriu që i doli kundër SHBA për zgjedhjen e Altin
x
BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x

Politike

“Kur arrestohen tanët, është diktaturë”/ Drejtësia penale sot, ish-ministri Manjani thumbon Ramën: Është kriminale, kjo i shërben qeverisë

“Kur arrestohen tanët, është diktaturë”/

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i ftuar në një program televiziv, deklaroi se drejtësia e re, duhet reformuar në mënyrë radikale.

Sipas tij, drejtësia penale sot është kriminale, të fut në burg pa prova.

Për Manjanin, kjo drejtësi i shërben vetëm pushtetit dhe qeverisë.

‘Drejtësia penale sot është kriminale, të fut në burg pa prova, për statistikë.

Të dënon pa proces, të dënon me sajesa, për statistikë.

Kjo sigurisht që i shërben krahut politik që qeverisë.

Kjo lloj politike që zhvillohet në drejtësinë penale, i shërben 100% atyre që qeverisin.

Fakti është se kë do kryeministri nga radhët e veta, këta e fusin në burg dhe ky është fakt.

Dhe këtu ka dhe një element të dytë.

Kushdo që do të zhvillojë kritikë mbi këtë çështje, do të duhet të ndërtojë një alternativë. Dhe alternativa është se kjo duhet përmbysur miqtë e mi, nuk shkon kjo gjë.

As në radhët e opozitës që kur arrestohen ata të Ramës, mirë ja bëjnë, kur arrestohen tanët, është diktaturë.

Unë mendoj se perfomanca e drejtësisë ka lidhje me perfomancën e shtetit.

Ky shtet që të merr e të fund në burg pa prova, të bën dhe gjyqin në media, të nxjerr të gjithë pazaret e shtëpisë në media, linçimin publik paraprake, kjo është e papranueshme.

Kjo nuk është drejtësi.

Nëse dikush nga radhët e opozitës do të ndërtojë një skemë të re, duhet të artikullojë diçka tjetër’, tha Ylli Manjani.


 

Më të lexuarat