BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

Kush po e përçan opozitën? Bardhi habit me përgjigjen epike: Askush nuk më kthen dot në lolo, PD do vazhdojë...

Kush po e përçan opozitën? Bardhi habit me përgjigjen

Gazment Bardhi ka bërë me dije se nuk do e japë dorëheqjen nga posti i Sekretarit të Përgjithshëm të Partisë Demokratike. Bardhi shprehet se largimi i tij nuk ndihmon partinë. Nëse do të kishte ndodhur e kundërta, atëherë do të bënte një hap pas dhe do të largohej për t’i ardhur në ndihmë zgjidhjes së krizës.


“Nëse ndihmonte procesin ku është futur PD, do e kisha dhënë dorëheqjen dje”.

Dje Kryesia ka marrë vendimin që të zhvillojë zgjedhjet për kryetar të PD-së, por për Bardhin ky është një vendi anti-statutor, duke lënë të nënkuptuar se nuk do e drejtojë procesin zgjedhor.


“Unë do zbatoj statutin e PD, Kryesia merr vendimet e veta, por si sekretar i përgjithshëm unë zbatoj vendimet e partisë dhe statutin e PD, askush as nuk më imponohet dhe as nuk më kthen dot në lolo të interesave të ngushta. Ajo që unë them është se Sekretari i Përgjithshëm do të respektoj statutin. Dje ka ndodhur mbledhja, po zbardhet vendimi, nuk jam njohur me një vendim të zbardhur dhe nuk kam qenë prezent kur është votuar, sapo të njohëm, do të ndërmarrë të gjitha hapat”.

Ndërsa analistët e shohin si një zhbërje të partisë Demokratike, Bardhi është nga ato figura që rreshtohet kundër kësaj teze. Për të, PD ekziston dhe do të vijojë të ekzistojë, ndonëse e pranon se konflikti i brendshëm e ka dobësuar si forcë politike.


“PD, nga konflikti brenda saj, është dobësuar, por PD është aty, demokratët janë aty dhe përgjegjësia dhe përgjegjshmëria jonë do duhet të bëjmë që këto demokratë t’i drejtojmë në fitore përballë kundërshtarit”.

Gazment Bardhi ka qenë një ndër figurat më të sulmuara në PD në mbledhjen e djeshme të Kryesisë, duke e bërë përgjegjës për situatën ku ndodhet partia, e ndërsa nuk kanë munguar as akuzat se si së bashku me deputetë të tjerë “po e dorëzojnë partinë te Sali Berisha”.

 

Më të lexuarat