BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

“Ky lloj autogoli do ta bënte të mbetej vetëm” / Kërcënimet e Athinës ndaj Shqipërisë, Bido zbulon pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto për në BE

“Ky lloj autogoli do ta bënte të mbetej vetëm” /

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për të do të ishte një autogol.

I ftuar në një intervistë televizive, Bido theksoi se nëse Greqia do të vendoste veto ndaj Shqipërisë do të mbetej e vetme, gjë të cilën nuk e bën.

“Unë që ditën e parë që ka dalë si lajm, unë nuk e besoj dhe më duket shumë e habitshme sikur Greqia të vendoste veton në këtë moment. Kjo sepse Greqia është një shtet serioz që e ka mbështetur Shqipërinë në vijëmësinë e procesit integriues, dhe mbi të gjitha nuk bën autogola. Në rastin konkret ne kemi të bëjmë me rastin e një individi që gjendet përballë drejtësisë dhe për të cilën kërkohet një akt administrativ siç është leja që është ezahuruar në kuptimin që është në proces gjyqësor.

Mosdhënia e lejes, sot është në proces gjyqësor që do vendos Gjykata e Krimeve të Rënda. Çdo moment i kërkesave të palës greke është ezahuruar dhe është kthyer në një proces gjyqësor ku Greqia nuk do të ndërhyjë. Do të habitesha shumë nëse do të kishte një veto nga pala greke, sepse ky lloj autogoli do ta bënte Greqinë të mbetej vetëm. Greqia nuk i bën këto në politikën e jashtme”, tha Bido.

 

Më të lexuarat