BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Largimi i Arben Ahmetajt nga postet, Lutfi Dervishi zbardh prapaskenat e krisjes së marrëdhënies: Në politikë ka interesa, duket se nuk i përputhen me Ramën

Largimi i Arben Ahmetajt nga postet, Lutfi Dervishi zbardh prapaskenat e krisjes

Në studion e Debat në A2 CNN u diskutua për çështjen e vendimit të Kryesisë së Partisë Socialiste dhe kryeministrit Edi Rama për të larguar nga posti i drejtuesit politik të Vlorës së Arben Ahmetaj, i cili vjen pas largimit të tij si zv/kryeministër dhe ministër për rindërtim.

Sipas analistit Lutfi Dervishi, në politikë prevalojnë interesat dhe duket se këto të fundit nuk përputhen më mes kryeministrit Rama dhe Arben Ahmetaj. Megjithatë, Dervishi shtoi se duhet parë se nëse pas këtij mënjanimi të ish/zv.kryeministrit fshihen çështje të tjera.

“Në politikë nuk ka miq të përjetshëm, por interesa. Duket se interesat nuk po përputhen. Kjo tregon se ka diçka në marrëdhëniet Rama-Ahmetaj dhe mungesa e informacionit le shteg për thashetheme për fjalë që flasin për arsye të tjera përtej metaforës së kryeministrit që është trajneri që disa i le në stol. Mënjanimi i ish zëvendëskryeministrit dhe personi që u mor me rindërtimin që ende nuk ka përfunduar e quan si mision të mbyllur. Në kapitull të marrëdhënieve çështja Ahmetaj është e mbyllur sa i përket posteve qeverisëse. Mbetet të shihet nëse kjo gjë lidhet me çështje të tjera si inceneratorët”, tha Dervishi.

Më të lexuarat