BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x

Politike

“Ligji për Komisionet të rishikohet”, Felaj: Parimet që ka Gjykata Kushtetuese duhet të respektohen

“Ligji për Komisionet të rishikohet”, Felaj: Parimet

Deputetja e PS, Ermonela Felaj foli për ligjin për Komisionet Hetimore që maxhoranca depozitoi në Kuvend. Felaj u shpreh se ndryshimet janë shumë të rëndësishme dhe të domosdoshme, por opozita nuk pranon.

Deputetja socialiste theksoi edhe njëherë se ndryshimet i takojnë pakicës parlamentare dhe jo opozitës.

“PD ka depozituar dy kërkesa për ngritjen e Komisioneve Hetimore. Unë theksoj se dokumentet që kemi punuar ne dhe projekti që ka punuar opozita janë pothuajse të njëjtë. Pothuajse të njëjtën gjë ka bërë edhe zonja Tabaku me projektligjin e depozituar në Kuvend. Por unë them se çështjet e veçanta i propozon Gjykata Kushtetuese. Ajo që ne propozojmë nuk ka asgjë të shpikur, ne jemi munduar të jemi të kujdesshëm sidomos për situatat që janë bërë shkak për bllokimin e punës. Në ligjin tonë për Komisionet Hetimore, citohet që Komisioni në punën e ve t duhet të mbajë parasysh kodin e proceduarës penale. Por në momentin e ngritjes së Komisionet Hetimore deputetët duke mos e njohur kodin e procedurës penale, janë ndjerë të lirë ti zbatojnë rregullat si dikush që i dëgjon, por nuk i sheh të shkruara. Synojmë që procesi në fundore t’i përmbahet parimeve. Kuvendi të ndërhyjë për të kontrolluar me këtë mekanizëm dhe duke e njohur çështjen të marrë të gjitha masat për të stopuar vijimin e mëtejshëm të situatë”, tha ajo.Më të lexuarat