BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

“Lutemi që situata të mos jetë e papërballueshme”/ Rama paralajmëron nga Vlora, del me mesazh të fortë dhe tregon çfarë pritet në ditët në vijim

“Lutemi që situata të mos jetë e

Kryeministri i vendit ka inspektuar nga afër procesin e vaksinimit që po ndodh në Vlorë. Edi Rama nga Vlora ka shigjetuar edhe presidentin e vendit Ilir Meta, ku u shpreh se është kandidati zyrtar i LSI në Vlorë dhe që shoqërohet më gjyqtarë dhe prokurorë të shkarkuar nga Vettingu.

Rama gjithashtu paralajmëron rritje të numrit të infektimeve nga koronavirusi, për shkak të fushatës elektorale.

Nga Vlora, Rama tha se ajo që uron qeveria është që situata të mos jetë e papërballueshme, teksa ka ironizuar opozitën për aktivitetet elektorale që bën.

“Mos harrohet asnjë herë që vaksinimi ka nevojë për distancimin se nëse vaksinojmë dhe nuk jemi ende në numrat kritikë të imunizimit atëherë cdo shkelje e distancimit sjell ngadalësim e rritje të iinfektimeve.

Për fat të keq kemi një energji infektuese që prodhohet cdo ditë me dasmat e rrugëve të atyre që e kanë vënë interesin e partisë dhe të pushtetit, ose të planit për pushtetin mbi interesin e shëndetit të njerëzve.

Por edhe kjo do mbarojë shpejt e ne lutemi që situata të mos jetë e papërballueshme se padiskutim këto që po ndodhin cdo ditë me ato turmat e shekullit të kaluar me bori e flamuj e dy gishta do sjellin rritje të numrit të infektimeve dhe kjo është e pashmangshme si ka ndodhur në vende të tjera urojmë që mos jetë një rritje daramatike”.

Më të lexuarat