BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Mandati i Olta Xhaçkës/ Juristja Gjikondi: Mazhoranca nuk duhet ta bllokojë, ja kush duhet ti bëjë vlerësimet

Mandati i Olta Xhaçkës/ Juristja Gjikondi: Mazhoranca nuk duhet ta

Analistja Brizida Gjikondi, e ftuar në një program televiziv, komentoi zhvillimet e fundit politike në vend, mes tyre dhe diskutimet në Parlament për mandatin e Olta Xhaçkës.

Ajo u shpreh, se duke parë gjuhën politike nuk beson se mazhoranca do të votojë për ta çuar për vlerësim mandatin e Xhaçkës. Ajo theksoi se mazhoranca nuk duhet të bëjë rolin bllokues, por të vijojë të mbështesë pa kushte drejtësinë dhe këtë çështje ta vlerësojë vetë Gjykata Kushtetuese.

“Do të jetë një vendim që do të përmbushte vlerat e moralit në politikë,  nuhas dhe ndjej se mazhoranca nuk pranon ta çojë për shqyrtim në Gjykatën Kushtetuese. Është mirë që këtë vendim ta marrë Gjykata Kushtetuese, nuk më pëlqen qasja dhe ligjërimi i sotëm. Kjo mazhorancë do duhet të vazhdoje në rrugën e besimit të drejtësisë shqiptare, që të shqyrtohet vlefshmëria e mandatit të Xhaçkës nga Gjykata Kushtetuese”, tha ajo.

 

Më të lexuarat