BREAKING NEWS

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr për herë të parë detajin e bujshëm dhe tregon si do të hapet “Kutia e Pandorës” nga SPAK e shërbimet e huaja për krime, vrasje, afera dhe pazare të pista në Shqipëri

Ja lidhjet e Sali Berishës me Ervis Martinajn, Idajet Beqiri nxjerr
x
BREAKING NEWS

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet në PS? Edi Rama i hap rrugën SPAK për emrat e zhytur në afera, ministrat, deputetët dhe kryebashkiakët paralajmërohen se s’do kenë mbështetje politike

Kush është emri “VIP” që pritet të arrestohet
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si doli kundër lirimit të tyre në vitet ’90 dhe si mbrojti me zell vijën sektare të Partisë së Punës

Sali Berisha armiku më i madh i të burgosurve politikë, ja si
x
BREAKING NEWS

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës, si korrupsioni me Fazlliçin dhe lidhjet me bosin hasian të krimit në Londër alarmuan anglezët, zbardhet dokumenti

Ja provat që kanë britanikët në dosjen e Sali Berishës,
x
BREAKING NEWS

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për pensionistët, nga mënyra e vetme për të përfituar pension për të moshuarit që nuk figurojnë në regjistra gjatë kohës së kooperativave bujqësore, te skema e re për rritjen e më shumë të ardhurave për reziden...

Eksperti Fatos Çoçoli jep lajmet e fundit për
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro në prona, në skemë janë futur dhe familjarët, ja si tentuan të shpëtojnë disa pasuri, Agjencia e Inteligjencës Financiare nxjerr detajet e forta

Dy zyrtarë të lartë kanë pastruar 3.7 milionë euro
x
BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x

Politike

Marrëveshje ekstradimi me Emiratet e Bashkuara Arabe? Ja çfarë thotë ministri Balla

Marrëveshje ekstradimi me Emiratet e Bashkuara Arabe? Ja çfarë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla gjatë një komunikimi për mediat u pyet edhe për një marrëveshje të mundshme ekstradimi me Emiratet e Bashkuara Arabe.

Balla tha se ata janë në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet në Emiratet dhe i falënderoi për identifikimin dhe gjetjen e personave që kërkohen nga drejtësia.

Ministria shtoi se pas disa javësh do të zhvilloi një vizitë në Emiratet e Bashkuara Arabe për të finalizuar një marrëveshje, që ku vend të mos jetë më një oaz shpëtimi për personat që kanë probleme me drejtësinë.

Balla: Para disa muajsh edhe ju e besonit qe mund të identifikojmë  dhe ndalojmë persona edhe ne vendet ku nuk kemi marrëveshje ekstradimi.

Gjej rastin te falenderoj autoritetet e Emirateve të Bashkuara, lidhur me identifikimin dhe gjetjen e personave  që kërkohen nga drejtësia dhe gjej rastin të nënvizoj për publikun një përgjigje, që shpesh e bëjnë, se përse policia po merret me persona që nuk jetojnë në Shqipëri, apo janë në këtë vende përfshirë edhe Emiratet. Unë mendoj se llogaridhënia duhet të jetë e njëjtë.

Sa kohë që ka një vendim gjykate apo është në kërkim, detyra e policisë është ta gjejë dhe ta vendosë përpara drejtësisë.

Në po punojmë me Emiratet për të vendosur një marrëveshje ekstradimi. Pas disa javësh do të jem në Emiratet e Bashkuara Arabe ,për të finalizuar një marrëveshje  që të na mundësonte që edhe ky vend të mos jetë më si një oaz shpëtimi për ata që kanë probleme me drejtësinë.

Më të lexuarat