BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x
BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x

Politike

“Mbështetja e ish-kryeministrit e zbehtë nga deputetët e spikatur”, thumbon politologu i njohur: Argita u shfaq si pasardhëse politike e Berishës

“Mbështetja e ish-kryeministrit e zbehtë nga deputetët e

Politologu Ilir Kalemaj, flet për një tkurrje të madhe të delegatëve në Kuvendin Kombëtar të pjesës së Rithemelimit në Partinë Demokratike, krahasuar me dhjetorin e vitit 2021 ku ishin 4920 delegatë.

Në një intervistë televizive Kalemaj tha se i vetmi lajm i prodhuar në Kuvendin e së shtunës ishte dalja publike e Argita Malltezit, dhe projektimi i saj si pasardhëse e Sali Berishës.

“Në Kuvendin e sotëm kishte një tkurrje dramatike të delegatëve, referuar shifrave del se në sallë numri i përgjithshëm del nën 1 mijë vetë. Ky numër nuk lë shumë vend për optimizëm, krahas dhe faktit që jo vetëm grupi parlamentar i drejtuar nga Gazment Bardhi refuzoi të merrte pjesë, por edhe disa nga deputetët më të spikatur të PD, si Gjekmarkaj apo Salianji munguan. Duket se mbështetja politike e Sali Berishës nga bashkëpunëtorët e tij të vjetër ka ardhur disi e zbehtë, ndoshta presin se cila do të jetë e ardhmja e Rithemelimit.

Palët janë në një bashkëpunim të vështirë për faktin që Gazment Bardhi dhe deputetët që i mbështesin, ata që bojkotuan mbledhjen e sotme, refuzojnë të njohin Berishën kryetar të PD. Këtu nuk kemi nuanca të vogla, por ajo që është ashiqare, nuk mund të fshihet fakti që gati dyfishi i grupit, janë kundër njohjes së Berishës si kryetar i PD. Dhe këtu nuk po flasim për grupin e Bashës, ata dhjetë që ka Basha me vete, që nuk njohin as Berishën dhe as Bardhin. Kjo është drama e Partisë Demokratike, paaftësia për tu bashkuar. Berisha u vetëbesua në bazë të statusit të krijuar prej vetë tij, që nëse humbet zgjedhjet lokale votëbesohesh, nëse humbet zgjedhjet parlamentare, hapet gara për kryetar. Nëse ti nuk e ke në plan të mundësh Ramën dhe të rregullosh problemet e familjes, koston politike e mban opozita”, tha Kalemj.

“Lajmi i vetëm që u prodhua sot është shfaqja e Argita Malltezit si pasardhëse politike, dalja e dytë publike e saj, për të cilën është përfolur që ka qenë faktori kryesor që solli Lulzim Bashën. Kjo e sotmja i vë vulën deri diku që zonja Berisha do të jetë dhe pasardhësja politike e Sali Berishës. E dëgjova deklaratën e saj që e mohoi këtë gjë kategorikisht, është e njëjta gjë që ka ndodhur dhe me politikanë në SHBA dhe më pas dalin dhe garojnë”, shtoi ai.

 

Më të lexuarat