BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x
BREAKING NEWS

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku, në skenë del dhe kompania e oligarkut rus Oleg Deripaska, KLSH liston shkeljet e Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë

Ja si u përdor ARRSH për të kamufluar fondet nga Belinda Balluku,
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para prokurorëve specialë për njohjen me Mërtirin dhe Zoton, tentativat e partneres së ish-zv/kryeministrit për të zhdukur dokumentin e rëndësishëm dhe shitjet fiktive të kryera me qellim ...

Zbardhen detajet e forta nga dosja e SPAK, ja si gënjeu Ahmetaj para
x
BREAKING NEWS

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të Kuvendit, përjashtimin e deputetëve që ushtrojnë dhunë nga 30 ditë e zbret në 10, ja ndëshkimi i ashpër që do të jepet për ligjvënësit që përdorin tymuese gjatë seancës plenare...

Gjykata Kushtetuese shfuqizon disa pika të Rregullores së re të
x
BREAKING NEWS

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë kokën” Sali Berishës, ja kush do i japë goditjen finale pas 23 qershorit, zbardhen prapaskenat e fundit nga SHQUP

Ngrihen 5 klane në PD për t’i “ngrënë
x
BREAKING NEWS

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali Berishën i bazuar në fakte dhe jo fjalë, u hetua dhe dokumentua çdo provë kundër kreut të PD që nga viti 1996, avokat nga Londra zbulohen detaje nga dosja e britanikëve

Vendimi i Home Office për ta shpallur “non-grata” Sali
x

Politike

 "Mbrojtja fasadë e Ramës po bie", anëtari i kryesisë së PD shpërthen ashpër ndaj kryeminstrit: Shqiptarët e kanë kuptuar propagandën e tij, ai e ka...

 "Mbrojtja fasadë e Ramës po bie", anëtari i

I ftuar në një emision televiziv për të komentuar shkrimin e medieve botërore në lidhje me regjimin autoritar që Rama ka instaluar në Shqipëri ishte anëtari i kryesisë së PD, Aldo Bumçi.

Bumçi është shprehur se artikulli flet për drogën, pastrimin e parave, korrupsionin fakte të konfirmuar nga DASH ku shprehet se Shqipëria është kthyer bazë kryesore e drogës në europë.

"Proceset politike ndërkombëtare nuk ecin me shpejtësinë e mendimit tonë, të lodhur kanë kaluar në 10 vite në këtë gjendje dhe njerëzit kërkojnë një ndryshim të shpejtë.

Artikulli flet për McGonigal, ai është faktuar nga drejtësia amerikane ku u vërtetua se është korruptuar nga Edi Rama, artikulli flet dhe për drogën dhe pastrimin e parave fakt ky i konfirmuar nga DASH ku shprehet se Shqipëria është kthyer bazë kryesore e drogës në europë.

I gjithë artikulli është konfirmim i fakteve të pranuar botërisht, Freedomhouese thotë që ky është një regjim hibrid dhe i vetmi vlerësim është reforma në drejtësi. Shqipëria është në vendin e 133 në botë për kontrollin e qeverisë nga gjyqësori. Reporterët pa kufij kanë reaguar për ndalimin e gazetarit Qyno nga drejtësia dhe këto të dhëna që ka artikulli janë të faktuar sot tashmë.

Ajo mbrojtje fasadë që Rama kishte blerë nëpërmjet Sorosit tashmë po rrëzohet. Shqiptarët dhe demokratët i dolën në mbështetje Berishës pas shpalljes nongrada se ishte një vendim i lobuar nga qarqe që Rama i ka paguar. Mendoj qe vrasja e frikës është proces por padyshim kjo shoqëri ka treguar një nivel qytetarie të jashtëzakonshëm."

 

Më të lexuarat