BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja pse u largova nga Iliri dhe pse PL është një eksperiment i dështuar, ish-presidenti do të ketë të njëjtin fati si Berisha

Spartak Braho: Sherri mes Metës e Monikës lojë për të
x
BREAKING NEWS

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23 maj merret vendimi për Izet Haxhinë, avokati i tij jep detajet e forta: Plani ishte për të vrarë Saliun në ’98, jo ish-deputetin demokrat, ja 23 provat që ish-truproja disponon për krimet e Be...

Gjykata e Lartë merr në dorë vrasjen e Azem Hajdarit, në 23
x
BREAKING NEWS

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për “SKY ECC” dhe dosjen “McGonigal”, në përgjime ka rënë edhe Edi Rama, ja të fshehtat nga koncesioni prej 20 milionë euro që ka përfituar ish-agjenti i FBI nga kryeministri shqiptar...

Avokati Arben Llangozi rrëfen detajet “bombastike” për
x
BREAKING NEWS

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë, gjysma e grupit parlamentar të PS kanë vila në Lalëz dhe shtëpi te rezidenca e Gentiana Sulës, ja si rrëzohet Rama nga pushteti

Myslim Murrizi: Gazment Bardhi dhe Sali Berisha nuk janë bashkë,
x
BREAKING NEWS

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof gazetarin Klodian Tomorri, zbulon disa nga skandalet e bëra publike nga Nisma Thurje dhe del hapur në mbështetje të SPAK

E akuzoi se nuk kanë denoncuar korrupsionin, Endri Shabani nxjerr blof
x
BREAKING NEWS

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të jetë rritja e pensioneve që do të realizohet në tetor, skema që po ndiqet dhe detajet nga dy bonuset që do të marrë mosha e tretë për këtë vit

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli: Ja sa do të
x
BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë mediat italiane: Engjëll
x

Politike

“Çmimet si në BE”/ Shqiptarët jetojnë keq, paralajmëron Teliti: Të ardhurat 3 herë më të ulëta, mjerimi sa vjen dhe shtohet

“Çmimet si në BE”/ Shqiptarët jetojnë keq,

Këshilltari për çështjet ekonomike në PD Dorjan Teliti, i ftuar në një program televizive, deklaroi se shqiptarët sot jetojnë shumë keq.

Teliti thekson se çmimet në Shqipëri janë si në vendet e BE-së, por se të ardhurat janë 3 herë më të ulëta.

“Shqiptarët jetojnë keq. Çmimet janë si në BE, por të ardhurat janë tre herë më të ulëta. Paga mesatare sot në Shqipëri është 75 mijë lekë të reja bruto, është shumë larg jetesës normale dinjitoze. Në Shqipëri mjerimi ka qenë dhe vazhdon të mbetet realitet. Nëse ne dalim në periferinë e Tiranës dhe në qytete të thella të Shqipërisë, mjerimi është ulur këmbëkryqur. Mjerimi sa vjen dhe shtohet.

Ne përveç se paguajmë mallrat e vendeve të BE-së, paguajmë edhe transportin. Kemi mishin, vezët, qumështin që vijnë nga importi. Ne kemi dërrmuar prodhimin vendas. Edhe transporti është shumë keq, është në gjendje skandaloze”, deklaroi Teliti.

 

Më të lexuarat