BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

"Mos u delegoni të tjerëve të drejtën për të vendosur se cilët do t'u qeverisin", Kristaq Kume jep mesazhin e RËNDËSISHËM

"Mos u delegoni të tjerëve të drejtën për të

Kur kanë mbetur më pak se 24 orë nga zgjedhjet, Kristaq Kume, ish-kreu i KQZ-së, apelon të gjithë qytetarët shqiptarë të marrin pjesë masivisht në zgjedhje.

Kume bën thirrje që këtë të drejtë ta ushtrojnë me përgjegjësi dhe paqësisht.

“Çdo qytetar që nesër do të drejtohet te kutitë e votimit për qeverisësit e të nesërmes, duhet të tregojmë të gjithë së bashku që ne jemi në gjendje të mirësillemi. I bëj thirrje çdo qytetari të tregojë me sjelljen e tij ndaj ligjit dhe kësaj të drejtë kushtetuese që ka seriozitetin maksimal në përdorimin e saj. Të gjithë që kanë të drejtën e votimit të paraqiten në qendrat e votimit dhe të mos ua delegojnë të tjerëve të drejtën e tyre për të vendosur se cilët do ti qeverisin. Kësaj radhe do të votojnë dy herë, subjektin dhe kandidatin në listën e subjektit përkatës”, u shpreh Kume për Ora News.

Më të lexuarat