BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Politike

“Ndryshe është ta marrësh shërbimin në QSUT, ndryshe në Shkodër e Fier”/ Vasili në komisionin e Shëndetësisë: Një defekt që kërkon muaj për t’u riparuar nuk mund të jetë vetëm problem teknik

“Ndryshe është ta marrësh shërbimin në QSUT,

Në mbledhjen e Komisionit për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë është mbledhur sërish, ku e pranishme është edhe ministrja e Shëndetësisë, Albana Koçiu, e cila do të japë informacion në lidhje me zjarrin në QSUT.

Në fjalën e tij, deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili, shprehet se ky debat ka një rëndësi të jashtëzakonshme, sepse ngjarja është e jashtëzakonshme.

Ai thekson se fakti që një defekt po kërkon disa muaj për t’u riparuar, nuk mund të jetë vetëm defekt teknik.

Sipas tij, është e qartë se nuk është e njëjtë të marrësh shërbimet në QSUT dhe në spitalin e Shkodrës apo Fierit.

Vasili: Debati i sotëm ka një rëndësi të jashtëzakonshme, sepse ngjarja është e jashtëzakonshme.

Një defekt i cili po kërkon disa muaj për t’u riparuar, s’mund të jetë defekt teknik.

Ne i dimë shumë mirë mbingarkesat që kanë urgjencat e tjera, ku kanë shkuar këto raste shtesë.

Si mund të themi që çdo gjë është normale. Ndryshe është ta marrësh një shërbim në QSUT dhe ndryshe ta marrësh në Shkodër apo në Fier.

 

Më të lexuarat