BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Ndryshime në strukturat shtetërore, Agim Ismaili zëvendëson Dallëndyshe Bicin në krye të IKMT, Rama propozon 5 anëtarët e rinj të INSTAT

Ndryshime në strukturat shtetërore, Agim Ismaili zëvendëson

Agim Ismaili, ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve do të ngarkohet me një tjetër detyrë të rëndësishme. Ai u emërua Drejtor i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit, pasi paraardhësja e tij, Dallëndyshe Bici u caktua në krye të Agjencisë Shtetërore të Kadastrës. Ismaili drejtoi Drejtorinë e Burgjeve në vitet 2019-2021, ndërsa më parë ka qenë në krye të Autoritetit Kombëtar të Ushqimeve dhe n/drejtor në Drejtorinë e Pastrimit të Parave. Agimj Ismaili u zëvendësua në krye të burgjeve nga Admir Abrija, ish-prefekt i Tiranës. Këto lëvizje ndodhën pasi kryeministri Rama shkarkoi javën e kaluar nga ASHK Artan Lamën. Po ashtu, kryeministri ka firmosur propozimin e anëtarëve të rinj të Institutit të Statistikave. Në VKM e fundit, janë propozuar: Adrian Kamenica, përfaqësues i përdoruesve kryesorë të statistikave zyrtare; Elora Kokalari, përfaqësuese e përdoruesve kryesorë të statistikave zyrtare; Kozeta Sevrani, përfaqësuese e botës akademike; Edvin Zhllima, përfaqësues i shoqërisë civile dhe Blendi Salaj, përfaqësues i medias. Këto emra do t’i dërgohen Kuvendit për të marrë miratimin.