BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Vlora Hyseni pasuese e Bendos në krye të SHISH, reagon ashpër Spartak Braho: Rama sharlatan dhe aventurier, ja pse presidenti nuk duhet ta firmose këtë propozim

Vlora Hyseni pasuese e Bendos në krye të SHISH, reagon ashpër

Propozimi që kryeministri Edi Rama i bëri presidentit Bajram Begaj për të emëruar në krye të Shërbimit Informativ Shtetëror, Vlora Hysenin, e cila është shkarkuar më herët nga Kurti në Kosovë nga detyra e zëvendësdrejtoreshës së Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, ka sjellë dje reagime të forta të politikës. Njëri prej tyre që ka reaguar ashpër ka qenë ish-kreu i Komisionit të Sigurisë Kombëtare dhe ish-deputeti i Partisë Socialiste, Spartak Braho. Ky i fundit gjatë një prononcimi të shkurtër për gazetën “SOT”, akuzoi kryeministrin Edi Rama se më këtë veprim tregoi se është sharlatan dhe aventurier, ndërsa u shpreh se e ka kthyer Kushtetutën në letër Bakalli”. Në këtë kontekst, zoti Braho i bëri thirrje presidentit Begaj që të mos e dekorojë emrin e Vlora Hysenit si pasuese të Helidon Bendo në krye të SHISH.  “I nderuar, po ndjek lajmet dhe dëgjoj se Rama ka propozuar tek Presidenti, drejtore të Shërbimit Informativ Shtetëror një kosovare që paska qenë zëvendësdrejtoreshë e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI). Ky është çmendur fare se ligji jonë i SHISH nuk e lejon që drejtues i këtij organi të jetë shtetas i huaj. Në asnjë mënyrë, qoftë edhe kosovar. A është nga rradakja mire ky. Kreu i Shërbimit Sekret shqiptar në asnjë mënyrë nuk duhet të jetë shtetas i huaj, qoftë edhe me origjinë shqiptare. Ky s’pjerdh as për Kushtetutën. Ky është opinioni im zyrtar si ish-kryetar i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare. Presidenti Bajram Begaj nuk duhet ta firmosë këtë propozim. Edi Rama është sharlatan dhe aventurier”, deklaroi Braho për gazetën “SOT”.

 

Më të lexuarat