BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

"Në PD nuk më flet askush"/ Evi Kokalari zbardh prapaskenat dhe tregon çfarë ndodhi që u largua: I kam dhënë ndihmë Berishës, por s'mund të prekë integritetin tim

"Në PD nuk më flet askush"/ Evi Kokalari zbardh prapaskenat

Evi Kokalari u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se nuk është ndarë nga Sali Berisha apo PD-ja por duhet të kthehej në SHBA për të vijuar me jetën që ka ndërtuar atje.

“Nuk ndodhi absolutisht asnjë gjë përveç faktit që ishte një fakt i ditur, të paktën nga grupi i foltores, grupi i ngushtë i foltores që unë nuk kisha ndërmend të kthehesha, megjithëse i kisha mundësitë dhe më ishin dhënë mundësitë që të fusja kandidaturë. Jo se nuk e mendova por e kisha të vështirë që të lija gjërat në Amerikë për një post politik”, u shpreh ajo.

“Nuk ka pse të shkëputem me Sali Berishën sepse unë prej Sali Berishës erdha. Ai riktheu partia, hoqi Lulzim Bashën. Unë ngelem me Berishën. Unë nuk mund të sqaroj çdo njeri”, tha më tej Kokalari.

Kokalari nënvizoi se i ka dhënë shumë ndihmë Berishës por nuk mund të prekë integritetin e saj.

“Në PD nuk me flet askush. Unë i kam dhënë një ndihmë shumë të madhe Berishës, por integritetin tim nuk e prek. Unë nuk kam kërkuar ndonjëherë karrige”, u shpreh ajo.

Po të isha në Shqipëri, disa gjëra do të ishin ndryshe në PD. 30 vjet ne akoma jemi duke vuajtur politikën e keqe.

Më të lexuarat