BREAKING NEWS

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent

Situata brenda PD-së, Gaz Bardhi del me njoftimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është presidenti i ri i Turqisë

Gara e fortë mes Erdogan dhe Kilicdaroglu, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me deklaratën e fundit për Gert Shehun

Sulmi me grusht ndaj Sali Berishës, mjekësia ligjore del me
x
BREAKING NEWS

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me përgjigjen

A do kandidojë Rudina Hajdari për kreun e PD? Ish-deputetja habit me
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe BE tërhiqen, sovraniteti i Kosovës...

Kreshnik Spahiu bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse SHBA dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe plas deklaratën ‘bombë’: Agjentët rus në Nish po pajisen me pasaporta diplomatike serbe

Tensionet në Veri të Kosovës/ Deputeti demokrat ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/ Kreshnik Spahiu zbardh prapaskenat e forta: Ja pse Rama ka zgjedhur partnere Turqinë, ndërsa Berisha ka Greqinë?

“Kemi një ndarje mes pozitës dhe opozitës shqiptare”/
x
BREAKING NEWS

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit, përfundon akti i ekspertimit për Gerti Shehun, ja kërkesa e papritur e Prokurorisë

Goditi Sali Berishën me grusht në protestën e 6 dhjetorit,
x

Politike

Nga Grida Duma te Edi Rama, Monika bën krahasimet epike për kundërshtarët politikë: Është presh, fluturon vetë dhe...

Nga Grida Duma te Edi Rama, Monika bën krahasimet epike për

Monika Kryemadhi, deputetja e Partisë së Lirisë zbuloi mbrëmjen e djeshme në "Zemër Luana" se di të jetë mjaft sportive dhe plot energji, përballë lojërave të programit.

Në lojën personale, Kryemadhi zbuloi më shumë për marrëdhënien e saj me disa nga figurat më të përfolura, si miq, por edhe kundërshtarë të saj politikë. Ajo duhet të vendoste fotot e personazheve sipas lules që ajo mendonte se u përshtatej, duke qenë e apasionuar pas kopshtarisë.

Teksa u shfaq fotoja e Kryeministrit Edi Rama, Monika e pati një krahasim për të cilin u shpreh kështu:

“Rama është kungull, është i madh por qull nga brenda”.

Po Lulzim Basha? Sipas Monikës artij i përshtatet preshi.

“Lul Basha është presh, fluturon vetë dhe na merr ne të gjithëve bashkë”.

Ndërsa kur u shfaq fotoja e kundërshtares së saj në politikë Grida Dumës, Monika zgjodhi ta vendoste tek lulja “Manushaqe”, duke e krahasuar si lulja e cila përballon çdo stinë.