BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Nga Kamza e në Gjirokastër, kush janë kandidatët e primareve për 12 bashki të tjera (Emrat)

Nga Kamza e në Gjirokastër, kush janë kandidatët e primareve

Kryesia e Partisë Demokratike ka miratuar kandidaturat e primareve për 12 bashki të tjera.

Lajmin e bëri të ditur drejtuesja e Komisionit për Organizmin dhe Kontrollin e Operacioneve Elektorale, Albana Vokshi, e cila doli në një deklaratë për mediat pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PD-së.

Për kandidatët e bashkive të mbetura, Vokshi tha se është duke u biseduar me partitë e tjera aleate.

Ndërkohë në ditët në vijim KOKOE do të japë një informacion më të plotë me statistika me kandidaturat e miratuara nga kryesia.

Emrat e kandidatëve për bashkitë e mbetura:

Fushë Arrëz

Dedë Bajraktari

Hilë Curri

Hilë Kola

Pjetër Qafa

Nik Deda

Cërrik

Ankelita Çela

Servet Duzha

Gjirokastër

Enkelejda Mushi

Telnis Skuqi

Shemsho Lamja

Dorian Lami

Përmet

Edmond Komnino

Niko Shupuli

Këlcyrë

Arjan Kasa

Edmond Nano

Memaliaj

Albert Malaj

Bukurosh Hajdini

Tepelenë

Baftjar Imeri

Hysni Kasemi

Libohovë

Adil Xhelili

Kolonjë

Et’hem Lumani

Kamëz

Arjan Hoxha

Asllan Dogjani

Shemsi Prençi

Bulqizë

Dëfrim Fiku

Fatos Hoxha

Krujë

Agim Kodra

Agron Loka

Andi Gjoka

Arjan Vogli

Aqif Mesi

Genc Laçi

Gëzim Hoxha

Ilir Ndreu

Imer Merlika

Ndriçim Babasi

Denis Hidri.

Më të lexuarat