BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x
BREAKING NEWS

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e 4 protestuesve në bulevard që mund të përfundojnë më 12 mars në tavolinën e SPAK

Zbardhet dosja, ja provat e reja “bombastike” që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të vrarë protestuesit në 21 janar 2011 e dha Berisha e Meta: Ja çfarë pritet të ndodhë më 12 mars në Gjykatën e Lartë, ish-kryeministri rrezikon burgim të përjetshëm

Idajet Beqiri tregon provat që zbulojnë se urdhrin për të
x
BREAKING NEWS

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet Shehut”, ja të gjitha të pathënat dhe mesazhet e forta në prapaskenë nga vizita në Tiranë e Sekretarit Amerikan ndaj kryeministrit shqiptar

Pse e refuzoi Blinken darkën me Ramën te vila e “Mehmet
x
BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x

Politike

Një grua në "timonin" e Italisë, Grida Duma zbulon skenarin: Meloni 'ushqeu' kundërshtarin që të etiketohej si fashiste

Një grua në "timonin" e Italisë, Grida Duma zbulon

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma deklaroi se ishte lëvizje taktike nga ana e Georgia Melonit, kandidate për kryeministre në Itali, që t’i jepte kundërshtarëve ‘ushqim’ për t’u etiketuar si fashiste.

Demokratja tha për ‘Open’ se një partie vogël nuk ka se ccfarë të humbasë, ndaj edhe rrezikon më shumë.

“I ka dhënë ushqim kundërshtarin që ta etiketojë si fashiste. Nuk i ka rrëshqitur, por ka dashur të ndodhë. Është një parti me 4%. Ka liri ndaj popullizmave. Partitë e mëdha përfundojnë në një ngërç të ndryshkur. Partitë e madha janë të detyruar të akumulojnë. Një parti e vogël që e nis me 4% rriskon me shumë më tepër për të fituar, se pothuajse nuk ka çfarë të humbasë. Një parti e vogël duhet të godasë in-ectrmus, dhe të krijojë identikitin e saj. Personazhi i Melonit është i gjetur. Votuesi identifikohet me karizmën e liderit më shumë se sa me partinë. E them me relativitet. Një gjë është e sigurt, sot votuesi është i ndërgjegjshëm që jo shumë do ndryshojë në qeverisje. Por, nevoja e njerëzve për t’u identifikuar me dikë, që i thotë gjërat siç i vijnë, për për familjen, për homoseksualët, e thotë. Atë gjë që njerëzit në kohë mpirje, ku politika në një farë mënyre në verb ta shpif. Politikanët janë më pak të ndjekur në rrjet. Këtu politika ka mbetur prapa, në komunikim dhe në ofertë. Meloni është e qëndrueshme në veprimet e saj politike.”, tha ajo.

Më të lexuarat