BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

"Njolle tjeter turpi", Tritan Shehu 'shpërthen' ashpër: Vota e turpshme e PS, Rama ka bllokuar në Kuvend rezolutën kundër gjenocidit serb

"Njolle tjeter turpi", Tritan Shehu 'shpërthen'

Deputeti demokrat Tritan Shehu, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka sjellë në vëmendje votën kundër të deputetëve të PS-së lidhur me rezolutën që paraqiti opozita dy vite më parë në Kuvendin e Shqipërisë, përsa i takon dënimit të gjenocidit serb.

Shehu shkruan se ndërsa në Kuvendin e Shqipërisë, PS mban të bllokuar këtë rezolutë, Asamblea e OKB votoi për të shpallur 11 korrikut si ditën përkujtimore të gjenocidit serb në Srebrenicë.

Vota e turpit te PS, historia nuk do ta haroje.

12 Maj 2022, kjo maxhorance midis “harese” dhe entusiazmit revolucionar rezon Rezoluten e deputeteve te PD per te njohur e denuar genocidin serb ne Srebrenice.
Per te shpallur 11 Korrik si dite perkujtimore te atij genocidi.

Dje ishte Asamblea e OKB qe me shumice votash votoi Rezoluten per njohjen e denimin e genocidit serb ne Srebrenice.

Shpalli 11 Korrik si dite perkujtimore per ate genicid.

Nderkaq po kjo maxhorance vazhdon te mbaje te bllokuar Rezoluten tone per njohjen e denimin e genocidit serb ne Kosove.

Me kerkesen ne ate ndaj Qeverise se Shqiperise per te asistuar Kosoven ne rrugetimin e veshtire, per te pregatitur e dorezuar dosjen perkatese prane institucioneve nderkombetare.

Perseri per turpin e saj kjo maxhorance i kundervihet kesaj inisiative.

Sic duket edhe ne kete rast do te jene me te shpejte nderkombetaret a vende te tjera ta realizojne kete veprim te drejte e dobiprures.

Njolle tjeter turpi kjo per Kuvendin tone…

Bashkengjitur jane fotot e atij votimi turpi ne Kuvend, rezoluta e rezuar per Srebrenicen, ajo e bllokuar per Kosoven si dhe votimi ne OKB.

 

Më të lexuarat